+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve El Sanatları Arşivi Forumunda Cam Boyama cam boyama nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Cam Boyama cam boyama nasıl yapılır
  cam boyama nasıl yapılır hakkında bilgi

  Gerekli Malzemeler;•Uygun boyutta desen fırçaları
  •Cam boyası
  •Cam obje
  •Boyayı emmeyen uygun malzeme (örneğin kırık fayans)
  •Su kabı
  •Ekose yapılacaksa, boya kaldırmayan bant
  Cam objeleri boyamak için, cam üzerine uygulayabileceğiniz uygun cam boyası kullanabilirsiniz. Ya da akrilik boyalarınızı değerlendirebilmek için, önce cam üzerine glass & tile sürüp 1 hafta kurumasını bekledikten sonra desen uygulaması yapabilirsiniz. Bizim örneğimizde cam boyası kullanılmıştır.

  Boyama İşlemi;
  Ekose desen yaratabilmek için boya kaldırmayan bant kullanacağız. Bu bantlar ekose görünümün düzgün olmasını sağlayacaktır. Bu görünümü bant kullanmadan verebiliyorsanız daha hızlı işlem yapabilirsiniz. Bantları uygun aralıklar oluşturacak şekilde cam obje üzerine yapıştırınız. İnce fırça, mümkünse desen fırçası ile bantların arasını boyayınız.
  cam boyama nasıl yapılır 0.jpgcam boyama nasıl yapılır.jpg

  Bantlar boya üzerine yapışacağı zaman, alta gelen boyama işlemi üzerinde 15 dakika geçmiş olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde alttaki boya bozulabilir.Ekose bittikten sonra cam obje üzerine serbest desen çalışması yapıyoruz. Küçük çiçekler sürahi üzerinde sevimli duracaktır. Eğer desen yapamıyorsanız, uygun stencil şablonları ile de boyayabilirsiniz. İşlem sırasında yaptığınız deseni beğenmezseniz, nemli bir bezle silerek temizleyebilirsiniz.


  Boyama işlemi bittikten sonra, objenizi rahatça kullanabilmek için 175 derece ısıtılmış fırında 40 dakika fırınlayınız.

  Önemli Not:
  Bildiğiniz gibi el boyaması ürünler bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Aksi takdirde desen bozulabilir.Yumuşak sünger ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. 2. Ziyaretçi

  sağol işime yaradı ^^
 3. Ziyaretçi
  Çok güzel bir anlatımdı.Ödevim için gerekli olan bilgiyi bu siteden bulabiliyorum.
+ Yorum Gönder


cam boyama nasıl yapılır,  cam boyası nasıl kullanılır,  cam boyası nasıl yapılır,  cam boyama sanatı nasıl yapılır,  cam boyama nasıl yapılır resimli,  cam boya nasıl yapılır