+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve El Sanatları Arşivi Forumunda Leonardo Da Vinci'nin Mona Lisa Tablosu Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Leonardo Da Vinci'nin Mona Lisa Tablosu Hakkında Bilgi
  Leonardo Da Vinci'nin Mona Lisa Tablosu ile ilgili Bilgi

  Mona Lisa İtalya, Floransa'daki Rönesans sırasında Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine resmedilmiş 16. yüzyıl yağlıboya portresidir. Çalışma halen Fransız Hükümeti tarafından özümsenmektedir ve Paris'teki Louvre Müzesi'nde Francesco del Giocondo'nun karısı, Lisa Gherardini Portresi başlığı altında sergilenmektedir.


  mona-lisa1.jpg

  Tabloda oturmuş bir bayan resmedilmiştir, bayanın yüzünün kime ait olduğu hala gizemini korumaktadır.Yüz ifadesindeki belirsizlik, kompozisyonundaki anıtsallık, atmosferdeki ilginçlikler, tablo hakkındaki çalışmaları devam ettirmektedir.Bu tablo, geniş ölçüde tanındı; karikatürleri yapıldı, araştırıldı ve Louvre Müzesi'nin en önemli eserlerinden olarak düşünüldü. 2. Ezlem
  Üye

  İtalyan sanatçısı Leonardo da Vinci tarafından yapılan Mona Lisa tablosu Louvre müzesinde sergilenmektedir. Tablodaki kadının kime ait olduğu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Dünyanın önemli eserleri arasında yer almaktadır.
+ Yorum Gönder