+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Engelliler Forumu Forumunda Engelliler İle İlgili Yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Engelliler İle İlgili Yazı
  Engelliler İle İlgili Yazı kısaca

  Arkadaşlar engelliler ile ilgili kısa bir bilgi verir misiniz?

  10 ile 16 Mayıs günleri arası Engelliler Haftasıdır. Bu hafta boyunca Engellilerın sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep olan etkenler açıklanır ve bu etkenlerin ortadan kaldırılması için çareler araştırılır. Engellilerın eğitilebilmeleri ve iş sahibi olabilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmaya çalışılır.
  Engelliler Haftası boyunca, her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. 10 Mayıs günü Engelliler Haftası’nın açılışı yapılır. 11 Mayıs Görmeyenler Günü, 12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engellileri Günü, 13 Mayıs Ortopedik Özürlüler Günü, 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Özürlüler Günü, 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü olarak değerlendirilir. 16 Mayıs günü ise Engelliler Haftası’nın genel değerlendirmesi yapılır.
  Akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar, sakatlığın en önemli sebeplerindendir. Engellilerın da, hayatlarını sürdürebilmeleri için, çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekir. Engellilera acıyarak, ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır. Engellilerın iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız, işyerlerinde çalışan her yüz işçiden ikisinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır
  .
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Engelli insanların engelleri ile alay etmek demek alay eden kişinin insan olmadığı gösterir. engelli insanlar engelli diye sürekli olarak aşağlanmakta ve hiç kimse tarafından onlara iş verilmek istenmemektedir. ancak insanlar daha doğrusu engellilere kötü davrananlar şunu unutmasınlar onlarda birer engelli adayıdırlar.
+ Yorum Gönder