+ Yorum Gönder
Türkçe ve Yabancı Diller ve English Forum Forumunda Poor Ahmet Fakir Ahmet İngilizce Kısa Hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Poor Ahmet Fakir Ahmet İngilizce Kısa Hikaye
  Poor Ahmet (Fakir Ahmet), İngilizce Kısa Hikaye

  Ahmet’s mother and father were poor. They were living in a small house with only one room. Since his father’s lungs were ill, he compulsorily retired. Ahmet finished primary school in difficulty by selling pretzel out of school time. Later by the help of his neighbour he started to work in a restaurant to do the washing up. Ahmet had taken the first step to realize his dreams. He had met the wonderful meals which he formerly used to see behind the restaurant windows. Now he had ¤¤¤¤ three courses a day. He had kept Uncle Veli, who was cooking in the restaurant, observing. He would learn cooking from him and he would be a cook himself, too but Ahmet would work not in somebody else’s restaurant but in his own one.
  Ahmet opened a restaurant in the city centre after he had done his military service. Because his meals were very delicious, the restaurant was ¤¤¤¤ of customers. He was earning well. Sometimes poor people used to come to the restaurant and eat free meal.
  The waiters working in the restaurant and the customers couldn’t find any sense of Ahmet’s going and leaving two plates of meals to an empty table during lunch times. How would they know that they were Ahmet’s present to his mother and father, whom the poverty had finished years ago? They also wouldn’t be able to hear that while putting the plates on the table Ahmet was murmuring “you aren’t going stay hungry any more from now on mummy and daddy. Have your meals and get yourself very ¤¤¤¤.”

  Written by: Serdar YILDIRIM

  FAKİR AHMET

  Annesi, babası fakirdi Ahmet’in. Tek göz odalı bir gecekonduda oturuyorlardı. Babasının ciğerleri hasta olduğundan zorunlu emekliye ayrılmıştı. Ahmet okul olmadığı zamanlar simit satarak zorlukla ilkokulu bitirdi. Daha sonra komşusunun yardımıyla bir lokantaya bulaşıkçı olarak girdi. Ahmet hayalini gerçekleştirmek için ilk adımını atmıştı. Eskiden lokantaların camları arkasında gördüğü o güzelim yemeklere kavuşmuştu. Artık günde üç öğün karnı doyuyordu. Lokantada yemek pişiren Veli dayıyı göz hapsine almıştı. Ondan yemek yapmayı öğrenecek ve kendi de bir aşçı olacaktı ama Ahmet başkasının lokantasında değil kendi lokantasında görevini yerine getirecekti.

  Ahmet askerden geldikten sonra şehrin mevki yerinde lokanta açtı. Yaptığı yemekler çok lezzetli olduğu için lokanta müşterilerle dolup taşıyordu. Kazancı yerindeydi. Ara sıra muhtaç insanlar lokantaya gelirdi ve bedava yemek yerlerdi.

  Lokantada çalışan garsonlar ve müşteriler Ahmet’in öğle vakitleri boş bir masaya giderek masanın üstüne iki tabak yemek bırakmasına bir anlam veremezlerdi. Onlar ne bileceklerdi yıllar önce sefaletin bitirdiği anne ve babasına Ahmet’in armağanını. Hem onlar duyamazlardı ki, tabakları masanın üstüne bırakırken Ahmet’in “ Bundan sonra aç kalmayacaksınız anneciğim ve babacığım. Alın yemeklerinizi karnınızı bir güzel doyurun “ diye mırıldandığını.

  Yazan: Serdar Yıldırım
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Poor ahmed yani fakir ahmed hikayesi gerçekten de insan okuduğu zaman duygulanmadan edemiyor . bu fakir ahmed hikayesinde ahmed çok fakir bir ailenin çocuğudur ve bu yüzden de okurken çalışmak zorunda kalır. bir gün komşularını yardımı ile ahmed bir lokantada iş bulur ve o rada üç öğün boyunca yemek yer. daha sonra ahmet aşçıyı sürekli izler ve de yemek yapmayı öğrenir büyüyüp askerden geldikten sonra da kendi lokantasını açar ve bu lokanta da çok iyi çalışır bir de bunu ingilizce okumaya çalışın.
+ Yorum Gönder


fakir ahmet hikayesi