+ Yorum Gönder
Türkçe ve Yabancı Diller ve English Forum Forumunda Fethiye ölüdeniz ingilizce tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Fethiye ölüdeniz ingilizce tanıtımı
  Fethiye ölüdeniz ingilizce tanıtımı

  Fethiye Oludeniz English presentation


  Oludeniz, Fethiye, Mugla province. Oludeniz beach is one of the most beautiful in the world in 2006 by eighty-two percent of the beach were chosen [1].Town, tourism is quite developed. Likyalılarda the land of light and Sun, in the middle ages, is recognized as a "Realm", located in the Southwest Anatolia Teke Peninsula is located in. Turkey is one of the Lagoon (lagoon) in carriers.Dead Sea, such as the name of a lake. The waves off the coast of boğuşurken the most tumultuous days of Belceğiz, Oludeniz (fethiye) occurs only in çırpıntılar.But still seem on the dead sea, which is visible for three days so self improvement. The first of these is present in the dead sea intensive spring water outlets, there is a discharge from the açıkdenize right. Secondly, this is due to the difference in source waters inside and out with salt creates a continuous circulation of açıkdenizden. Third is the impact of two to three a day come-go a sea rises and descends on average half a meter. This also provides a large amount of sea water input and output.Both the land and the sea, as well as the hamlet of airlines can be reached. Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul, as is done in the Fethiye district centres on a regular bus service. Dalaman Airport is an hour away from the hamlet. Fethiye-Oludeniz 14 km. There are fewer opportunities for regular transportation from the hamlet of Fethiye.Since a lot of qualified hotel, pension, and camping is available on site. All kinds of sea sports, mountain climbing, hiking and whitewater rafting can be done making safari, since facilities from Babadağ with 2000 meters "Paragliding" are jumping at the opportunity.


  Fethiye ölüdeniz ingilizce tanıtımı

  Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir[1].

  Belde, turizm açısından oldukça gelişmiştir. Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ'da "Uzak Diyar" olarak tanınır, Anadolu'nun güneybatısında yer alan Teke Yarımadası'da bulunur. Türkiye'de bulunan deniz kulağı (lagün) oluşumlarından biridir.

  Ölüdeniz, adı gibi durgun bir göl niteliğindedir. En fırtınalı günlerde Belceğiz kıyıları dalgalarla boğuşurken, Ölüdeniz'de sadece çırpıntılar meydana gelir.

  Ancak durgun gibi gözüken Ölüdeniz, gözle görünmeyen üç nedenle kendini hemen her gün yenilemektedir. Bunlardan ilki, Ölüdeniz'de mevcut yoğun kaynak suyu çıkışları, dipte içeriden açıkdenize doğru bir akıntı yaratmaktadır. İkincisi, bu kaynak sularının yarattığı tuz farkından dolayı açıkdenizden içeriye ve dışarıya devamlı bir sirkülasyon oluşmasıdır. Üçüncüsü ise gel-git etkisi ile iki-üç günde bir deniz ortalama yarım metre yükselir ve alçalır. Bu da büyük miktarda deniz suyu giriş ve çıkışı sağlamaktadır.

  Beldeye hem kara, hem deniz, hem de havayolu ile ulaşmak mümkündür. Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul gibi merkezlerden Fethiye ilçesine düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Dalaman Havaalanı da beldeye bir saat mesafededir. Fethiye Ölüdeniz arası 12 km'dir. Fethiye'den beldeye düzenli ulaşım imkânları bulunmaktadır.

  Beldede nitelikli bir çok otel, pansiyon, ve kamp yeri mevcuttur. Her türlü deniz sporunun yapılabildiği beldede safari, dağcılık, yürüyüş ve rafting yapma olanaklarıyla birlikte Babadağ'dan 2000 metre yükseklikten "Yamaç Paraşütü" ile atlama imkânı da vardır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ölüdeniz türkiyenin 81 illerinden biri olan muğlanın fethiye ilçesinde bulunmaktadır. bu ölü deniz 2006 yılında yapılan bir oylama sonucu dünyanın en güzel kumsalı olarak seçilmiştir bu da gösteriyor ki ölüdeniz dünyaca tanına bir yerdir.
+ Yorum Gönder


ingilizce tanıtımı,  fethiye ölüdeniz ingilizce tanıtımı,  ölüdeniz ingilizce tanıtım,  fethiyenin ingilizce tanıtımı,  fethiye ingilizce tanıtım,  ölüdeniz ingilizce tanıtımı