+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda kapalı model gelinlik Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  kapalı model gelinlik
  kapalı model gelinlik 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Kapalı Gelinlik Modelleri

  Kapalı ya da dekoltesiz gelinlik arayışında olan gelinler, modaevlerinde hem zevklerine hem modaya uygun seçenekler bulmak da zorlanıyorlar. Dekoltesiz ama aynı zamanda göz alıcı gelinlikler bulmak için biraz daha fazla çaba ve belki biraz yaratıcılık gerekiyor. Yeter ki siz nasıl bir yol izleyeceğinizi bilin.

  Kapalı Gelinlik Modelleri.jpgkapal-gelinlik-modelleri3.jpgKapalı Gelinlik Modelleri2.jpgkapal-gelinlik-modelleri1.jpg

  Her yerde gördüğünüz kapalı gelinlik modelleri ilginizi çekmiyorsa, kış aylarında alışveriş yapmayı deneyin. Bu dönemde daha çok kapalı gelinlik modeli piyasaya çıkar. Daha az dekoltesi olan, uzun kollu, kapalı yakalı gelinlik modellerinin koleksiyonlara eklendiği kış aylarında daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Bu dönemde bol bol mağaza gezerek alternatifleri farklı kapalı gelinlik modellerini değerlendirebilirsiniz. Daha sonra beğendiğiz bir model üzerinde istediğiniz ekleme ve değişiklikleri yaparak hayallerinizdeki gelinliğe sahip olabilirsiniz.

  Açık bir gelinliği, kapalı bir gelinliğe çevirmek mümkün. Çok beğendiğiniz bir etek modelinden, üst tarafı sadece straplez diye vazgeçmek zorunda değilsiniz. Gelinlikle bütünleşen şık bir gelin ceketi ya da bolero işinizi görecektir. Böylece İspanyol eteklerine aşık olduğunuz gelinliği giyebilirsiniz. Aynı şekilde, kol ve sırt tarafına eklemeler yaparak açık bulduğunuz kısımları kapatacak düzenlemeler yapabilirsiniz. Tabi ki bunları fazladan maliyet olarak bütçenize katmanız gerekiyor.

  Kapalı gelinlik tercih edecek de olsanız, modern bir görünüm mü, yoksa geleneksel motifler taşıyan bir gelinlik mi giymek istediğinize karar verin. İkinci olarak, dekoltesiz bir gelinlik de giyecek olsanız dahi , o gece göz alıcı bir gelin olmak istiyorsanız, vücut tipinize uygun bir model seçmeye özen gösterin. Vücut tipinize uygun bir gelinlik modelinde çok daha özgür şekilde eklemeler ya da çıkarmalar yapabilirsiniz. Örneğin kalçanızı geniş gösteren bir modele işlemeler eklemek iyi bir fikir olmayabilir. Hem kapalı hem de şık görünecekseniz dengeleri iyi ayarlamalı, en iyi taşıyacağınız gelinlik modelini seçmelisiniz.

  Kapalı gelinlik modeli ararken internetten faydalanın. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde dekoltesiz gelinlik yapan modaevleri mevcut. Kendi koleksiyonlarını sergiledikleri web sitelerine girip fikir edinebilir, kapalı gelinlik tasarımcıların defilelerini internetten takip edebilir, Türkiye’deki bu konuda düzenlenen fuarları takip edebilirsiniz.
+ Yorum Gönder