+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda polip ameliyatından sonra rahim incelmesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  polip ameliyatından sonra rahim incelmesi
  yaşım 45..4-5 senedir aşırı adet kanamam vardı.1.2cm lik bir polip olduğu söylendi.polip alınırken rahim duvarı da inceltilmişadetim yok denecek kadar azaldı..bu durum iyi midir kötü müdür sormak istiyorum..teşekkürler 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Polip ameliyatından sonra rahim incelmesi

  polip ameliyatı.jpg

  Ben ( nevüs - polip ) tedavisi
  Vücudun her yerinde görülebilen rengi koyu kahverengi ile ten rengi, büyüklüğü 1 mm ile 10 cm arasında değişen ciltten kabarık oluşumlardır.Genellikle estetik kusur oluştururlar ancak eklem bölgesi gibi alanlarda fiziki olarak da rahatsızlık verebilirler.Özellikle koyu renkli olan benler uzun yıllar güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldığında kanserleşebilirler.Halk arasında sıkça konuşulan “bene dokunursanız kanserleşir” düşüncesi bilimsellikten uzak ve yanlıştır.Hangi yöntemle olursa olsun beni tedavi etmekle benin kanserleşme riski ortadan kaldırılır. Muayene anında şüpheli benlerden biyopsi alınarak kesin teşhis konur.Kanserleşmiş benin tedavisi de ben gibi yapılır ama kanser teşhisi konduysa hasta daha dikkatli takip edilir.

  TEDAVİ:

  Ameliyat:Ben tedavisinde uzun yıllar cerrahi olarak çıkarıp oluşan açıklık dikişlerle kapatılıyordu ameliyat sonunda benin çapının iki katı kadar çizgi şeklinde iz kaldığından teknolojik tedaviler daha yaygın kullanılmaya başlamıştır.Teknolojinin olmadığı kliniklerde halen uygulanmaktadır.  Laser:Ciltten koyu renkli benler laserle hiç iz bırakmadan 2-3 seansta tamamen tedavi edilebilir.Uygulama anında ağrı duyulmaz.Cilt renginde olan benlerde etkisi yetersiz kalmaktadır.Laser uygulaması benlerde kanserleşmeye sebep olur düşüncesi tamamen yanlıştır.Laser beni yok ettiği gibi benin kanserleşme riskini de yok etmektedir. Laser tedavisi kanserleşmiş benlerin tedavisinde de kullanılmaktadır.Tedavi anında hiçbir rahatsızlık duyulmaz.Uygulamadan 2-3 gün sonra ben vücuttan ayrılarak düşer.  Radyofrekans:Yüksek frekanslı radyo dalgalarıyla tek seansta ben buharlaştırılarak yok edilir, geride zorlukla fark edilecek kadar hafif bir iz kalabilir

  Elektrokoter:Elektrik enerjisi ile ben ısıtılarak buharlaştırılır.Tek seansta tedavi edilen benden geride sivilce izi kadar iz kalabilir. Hangi şekilde tedavi edilirse edilsin herhangi bir yan etki oluşmaz.

  en sonda söylediği gibyan etkisiyokmuş ameliyatın ama birhekime danışabilirsiniz
+ Yorum Gönder