+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Bölgemizde türizm Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bölgemizde türizm
  kardeşimin için lütfen yardımcı olun 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Bölgemizde Turizm

  b-lgemizde-t-rizm.jpg

  Türkiye'de turizm, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki arkeolojik ve tarihi alanlar üzerine yoğunlaşmıştır.

  Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olması dolayısıylada birçok önemli alanlara sahiptir. Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Topkapı Sarayı bunlardan birkaçıdır.

  Diğer önemli turizm alanları; Roma İmparatorluğu döneminden kalan Efes, Truva, Bergama, Meryem Ana Evi'nin yanısıra Kapadokya bölgesidir.

  Plaj bölgeleri, genellikle Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yaşayan insanlar ve batı Avrupa'dan gelen turistler için önemli bir turizm alanıdır. En önemli plajlar, Ege kıyılarından başlar ve Akdeniz'de Antalya yakınlarında son bulur. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Kuşadası, Alanya önemli tatil yöreleridir.

  Kaliteli tıbbi servisleri ve yetenekli doktorları ile Türkiye, düşük fiyatları ve Avrupa ile Orta Doğu arasındaki konumu ile Türkiye'yi önemli bir sağlık turizmi bölgesi yapmaktadır.

  Yabancı turist sayısı 2002 ve 2005 yılları arasında, 12.8 milyondan 21.2 milyona ulaşmıştır, ki bu sayı Türkiye'yi "Yabancı Ziyaretçiler için En İyi 10 Ülke" arasına sokmuştur.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Türkiye de turizm o senenin olumlu seyrine göredir son yıllarda turist sayısının artması ile Turizmin Ekonomiye olumlu katkıları olmuştur. Özellikle Türkiye de deniz ve tarihi yerlerde Turizm çok fazla gelişmiştir.
+ Yorum Gönder


bölgemizde turizm