+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda göz altı morluklarım cildimin eski haline dönmesi için ne yapabilirim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  göz altı morluklarım cildimin eski haline dönmesi için ne yapabilirim
  benim göz altı morluklarım var ve ben bundan rahatsız oluyorum birde yüzümün rengi beyazdı ve şimdi ise kararmaya başladım cildimin eski haline dönmesi için ne yapabilirim 2. Mine
  Devamlı Üye

  Göz altı morluklarına bitkisel çözümler

  Ağlama, uykusuzluk, yorgunluk gibi nedenlerle gözün alt tarafında ufak şişlikler şeklinde cepler ve yarım halka şeklinde morluklar meydana gelir. Bu cep ve morluklar, gözlerin ve yüzün güzelliğini bozar.


  göz altı morlukları.jpg


  Gözaltı morluklarını gidermek için;  Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur. (Göz üzerine koymayın). 40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca gözkapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.

  (Papatya Çayı : 1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)
  Gözaltı morlukları için ikinci yöntem :

  Malzemeler :


  5 Gr Ebegümeci
  2 Yemek Kşığı çiğ süt

  Hazırlanışı :

  Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.

  Ayrıca:
  *Beyaz peynir gözaltlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer.
  *Ebegümeci duyarlı ve ince ciltlere yararlıdır.
  *Cildi Yumuşatır.
  *Kompres veya lapa halinde uygulanması sivilce ve çıban olgunlaşmasını önlemeye iyi gelir.

  Not : Gözaltı morlukları bir hastalıktan ileri geliyorsa bu yöntemler bir fayda sağlamaz. Bu gibi durumlarda öncelikle bir uzman hekime danışılmalıdır.
 3. Mine
  Devamlı Üye
  Cilt beyazlatıcı maske tarifleri


  Beyazlatıcı maske – 1

  1/2 domates
  Un

  Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler, çil ve yara izlerini hafifletir.

  Beyazlatıcı maske – 2
  50 g soya peyniri (Tofu)
  15 g maya

  Soya peynirini küçük bir kaseye koyarak ezin. Üzerine mayayı ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve mayalanmaya bırakın (minimum 30 dk). Ardından maskeyi yüzünüze dairesel hareketlerle yedirin. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın. Bu maske özellikle yağlı ciltler için iyidir. Gözeneklerdeki tıkanıklıkları açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

  Beyazlatıcı maske – 3
  2 yemek kaşığı taze fasulye unu
  1 yumurta akı
  2 damla lavanta yağı

  Malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Göz çevresi ve dudaklardan kaçınarak sürün. 15-20 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Nemlendiricinizi sürün. Bu maske cildi ölü hücrelerden arındırır, siyah noktaları, akneleri ve yağ bezelerini iyileştirir, gözenekleri açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

+ Yorum Gönder