+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Atık suların değerlendirilmesi ile ilgili Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atık suların değerlendirilmesi ile ilgili
  atık suların değerlendirilmesi 2. MEGASXL
  Devamlı Üye

  ATIK SU ARITMA SÜREÇLERİ  atık suların değerlendirilmesi.jpg
  Dünyada yılda 40.000 km³ tatlı su okyanuslardan karalara transfer olmaktadır. Bu suyun büyük bir kısmı taşkın vb. nedenlerle kaybolurken kullanılabilir su miktarı yıllık olarak 9.000 km³ olmaktadır. Dünya nüfusunun yıllık su gereksinimi kişi başına ortalama 350 m³ civarındadır. Ancak su kirlenmesi nedeni ile su gereksinim kişi başına 700 m³ değerine ulaşmaktadır. Şuan dünya üzerindeki suyun ancak 13 milyar insana yeteceği düşünülmektedir. Dünya nüfusunun zaman içinde artışı ve su kaynaklarının dünya üzerinde eşit olarak dağılmaması (Afrika ve Ortadoğu vb.) gibi nedenlerle su kirliliği önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Hergün farklı amaçlarla kullandığımız ve sonra kanalizasyona akan suların temizlenmesi ve daha sonra da bu suların deniz, göl ve nehirlere karıştırılmasıdır sular üç ayrı evreden geçerek temizlenir bunlar sırayla, kimyasal arıtma, biyolojik arıtma ve fiziksel arıtmadır.
+ Yorum Gönder