+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Kolestrole iyi gelen bitkiler nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kolestrole iyi gelen bitkiler nelerdir
  kolestrole iyi gelen bitkiler nelerdir? 2. Mine
  Devamlı Üye

  Kolesterole iyi gelen bitkiler

  Kolesterole iyi gelen bitkiler.jpg


  Kolesterol insan kanında bulunması gereken, ancak fazlası insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir terimdir.

  Limon, kivi, yeşil salata, narenciye, soya fasülyesi, kekik suyu, sivri biber gibi besinler kolestrolün düşmesine yardımcı besinler arasında sayılabilir. Bunların yanında, Omega 3 yağı, üzüm çekirdeği üzü, ananas, yeşil çay, zencefil, biberiye gibi maddelerde kolesterolü düşüren maddeler arasında sayılabilir.

  Kolesterolün yükselmesine yol açan besinleri sayacak olursak; kuru yemişler, tuz, kestane, tavuğun postu, iç yağı, tereyağ, balık yağı, vb. yağlar kolesterolün baş düşmanları arasında sayılabilir.

  Yukarıda sayılanlara dikkat ederseniz kolesterolünüz her zaman düşük bir seviyede tutabilirsiniz.
 3. Mine
  Devamlı Üye
  kolesterol mucize ibrahim saraçoğlu

  Malzemeler:
  1 su bardağı su
  1,5 yemek kaşığı nar çiçeği


  Hazırlanışı: 1 su bardağı suyun içine 1,5 yemek kaşığı nar çiçeği koyarak 5 dk. kaynatın. Günde 1 defa için. Her seferinde taze olarak yapılmalıdır.  Bu karışım hem kolesterolü, hem tansiyonu düşürmekte faydalıdır.
 4. Buğlem
  Devamlı Üye
  Kolesterol tüm vücudumuzda bulunan ve yağımsı bir madde olan ve bazı hormonlarımızın yapımında ve hazım için gerekli olan bir maddedir ancak kolesterola dikkat etmek gerek ve dengede tutmak gerek aksi halde hastalıklara yol açabilir yükseldiği zaman. Genelde kolesterolu yüksek olan insanların fazla yağlı yiyeceklerden kaçınması gerek.

+ Yorum Gönder


kolestrole ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu