+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda boncuklu bebek patiklerin anlatımları yok Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  boncuklu bebek patiklerin anlatımları yok
  en güzel bebepatiklerin resimleri var ben zaten örgü bilmiyorum tariflerle yapabiliyorum nerde basit patikler var onların acıklamaları yapılmış lütfen o güzel patiklerin anlatımınıda yazarmısınız 2. Mine
  Devamlı Üye

  Boncuklu Bebek Patikleri Ve Yapılışları

  İŞTE MOR PATİĞİMİZ, TIĞLA YAPILIYOR BONCUKLAR İPE DİZİLİYOR. YAPILIŞI ÇOK KOLAY.AMA BONCUKLARI İPTE YÜRÜTMEK BİRAZ ZOR OLUYOR.

  boncuklu bebek patikleri4.pngboncuklu bebek patikleri3.jpgboncuklu bebek patikleri2.jpgboncuklu bebek patikleri1.jpg

  BEN 8 NO TIĞ İLE YAPTIM3 DİZİ BONCUK YETİYOR.BONCUKLARINI DA KESME BONCUK ALIRSANIZ YIKANINCA RENGİNİ ATMIYOR..GELELİM YAPILIŞINA 14 ZİNCİR ÇEKİLİP ZİNCİRLERİN İÇİNE 12 TRABZAN YAPILIYOR.2 ZİNCİR ÇEKİLİP KARŞI YA GEÇİLİYOR YİNE 12 TRABZAN YAPILIP ORAYADA 2 ZİNCİR ÇEKİP İKİNCİ SIRAMIZA BAŞLIYORUZ..YANİ KÖŞELERE GELİNCE 2 ZİNCİR ÇEKİLİP ARTTIRILIYOR VE BİR ÜST SIRADA 2 ZİNCİR ÇEKTİĞİMİZ YERE 2 TRABZAN DAHA EKLENMİŞ OLUYOR.BÖYLE DÖNE DÖNE 26 TRABZAN OLANA KADAR PATİĞİN UCU ARTTIRILIYOR..VE BONCUK KOYMA İŞİ BAŞLIYOR.ÖNCE 5 ZİNCİR ÇEKİLİP İPE DİZİLİ BONCUKLARDA 4 TANE KOYULUYOR.VE 6 ZİNCİR ÇEKİLYOR.BU İŞLEM 6 DEFA TEKRARLANIYOR..VE EN SONA YİNE 5 ZİNCİR ÇEKİP PATİĞİN ALT KISMINA GELECEK OLAN 26 TRABZAN YAPILIYOR.İKİNCİ SIRADADA 3 ER ZİNCİR ÇEKİLİP BİR BONCUĞUN ÜZERİNE BİRDE BOŞA BATILARAK TAMAMLANIYOR.BÖYLE BONCUKLU 5 SIRA YAPILDIKTAN SONRA PATİĞİN ÖNÜ AYRILIYOR. BUNDAN SONRADA BİR İÇİNDEN BİR DIŞINDAN ÖRÜP AYAĞINIZA GÖRE YAPILARAK PATİK BİTİRİLİYOR KOLAY GELSİN.


  Yeni, Boncuklu Patik Örneği Yapılışı


  YAPILIŞI

  50ilmek başlıyorsunuz ikiters ikidüz lastik şeklinde örülüyor
  ikiye katladığınızda kare şeklinde olacak
  üçgen kısmı: 30 ilmek çıkarıyorsunuz haroşa örülüyor her seferinde gelirken ve giderken
  bir ilmek kesiyorsunuz en son altı ilmek kalıyor onuda ayak bileğinize göre örüyorsunuz
  uzantılardan birinin ucuna ilik acıp diğerinin ucuna düğme dikiliyor
  kenarlarını dikip tığliyorsunuz
+ Yorum Gönder


boncuklu patik yapilisi,  boncuklu patik yapılışı,  boncuklu patik modelleri ve yapılışları,  boncuklu bebek patik