+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda 2730 telefon kilitli nasıl açabilirm Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2730 telefon kilitli nasıl açabilirm
  telefon kilitli nasıl açabilirm ?? paylasırsanız sevinirim 2. AciLForum
  Moderators

  Kilit & Güvenlik Kodunu Öğrenme ve Kırma

  Anlatımların hepsi çalışmaktadır. Anlatımları harfiyyen yerine getirirseniz hiçbir hata veya sorunla karşılaşmazsınız.  ——————–  Kilit & Güvenlik Kodunu Öğrenme


  Adım-1: Gerekli Dosyalar
  1-) Nokia PC Suite
  2-) Nemesis Service Suite
  3-) Nokia Cable Driver (Özel Durumlarda)

  Adım-2: Kurulum ve İşlemler

  1-) Eksik programları edinin. NSS ve PC Suite varsa kurmayın. Her 2 programıda kurarken sürenkli İleri deyin ve açılan diğer pencereleri kapatın.

  2-) Kabloları takın ve tüm işlemler boyunca aksi belirtilmedikçe çıkarmayın. Cihazı bilgisayara PC Suite ile bağlayın.  3-) NSS’yi açın. Sağ-üstteki büyüteçe (Scan for new device) basın. Phone Info seçeneğine gelin. Daha sonra Scan deyip cihazı görmesin sağlayın. Power Mode bölümünden Local’ı seçin ve Change butonuna tıklayın.


  4-) Cihaz kendini Local Mode’a alır, ve ekranda Local Mode yazar. (Uzun süre -beyaz ekran üzerine mavi yazı ile- Nokia yazısında kaldıysa kabloyu çıkarıp yeniden takın. Bilgisayar 1-2 tane sürücü yükler ve otomatik olarak Local Mode’da bağlanırsınız.)


  5-) Local Mode’a geçişten emin olduktan sonra alttaki sekmelerden Permanent Memory’ye gelin ve Read deyin.
  6-) Okuma işlemi bittikten sonra ekranda beliren dizindeki IMEI numaranızın bulunduğu ve uzantısının .pm olduğu dosyayı Not Defteri, Wordpad veya Word ile açın.  7-) CTRL-F ile [308] satırını aratın. Resimdeki gibi kalın sütunları atlayın ve ardışık sayı dizilimi arayın;
  3=03
  4=07
  5=35343332310000000000
  6=02
  7=00
  8=00
  5. sırada bizim güvenlik & kilit kodumuz yer alıyor. İlk rakamdan (3ten) başlayarak ve 1er 1er atlayarak çarpı koyun veya silin. Geri kalan rakamlar sizin güvenlik & kilit kodunuzdur. Yani benimki: 54321 imiş. (Değiştirdim çünkü.)
  Zaten kodunuzu görünce hatırlarsınız.


  Özel Durum: Otomatik tuş kilidi yapılan cihazlarda kilit kodu da konmuşsa PC Suite ile bağlanamayabilirsiniz haliyle ilk kuruşunuzsa kablo sürücüleri yüklenemeyecektir. Dolayısıyla da NSS cihazınızı görmeyebilir – ki zaten önemli olan burda NSS’nin görmesini sağlamak. Gerenkli Dosyalar bölümünden 3. maddeyi indirin, kurun. Problem muhtemelen hallolacaktır.
  ——————–

  Kilit & Güvenlik Kodunu Kırma

  Bu yöntemde rehber-mesajlar-tercihler vs sıfırlanır. İlk yöntemi uygulamanız yararınıza olacaktır.


  Adım-1: Gerekli Dosyalar


  1-) Nokia PC Suite
  2-) Nemesis Service Suite
  3-) Nokia Cable Driver (Özel Durumlarda)
  Adım-2: Kurulum ve İşlemler
  1-) Eksik programları edinin. NSS ve PC Suite varsa kurmayın. Her 2 programıda kurarken sürenkli İleri deyin ve açılan diğer pencereleri kapatın.
  2-) Kabloları takın ve tüm işlemler boyunca çıkarmayın. Cihazı bilgisayara PC Suite ile bağlayın ve cihazın yedeğini mutlaka alın. (Bilgiler silinecek.)  3-) NSS’yi açın. Sağ-üstteki büyüteçe (Scan for new device) basın. Tools seçeneğine gelin. Daha sonra aşağıdan Factory Settings sekmesine gelin.

  4-) Full Factory seçeneğini seçin ve Reset butonuna basın. İşlem bitince cihazınızı yeniden başlatın.
  Ben mantık gereği User Code’da denedim hata verdi yapmadı. İsteyen User Code’u denesin. Hata sonra cihaza 1şey olmuyor merak etmeyin.

  Güvenlik & Kilit kodu artık 0landı. Güvenlik kodu artık: 12345 Kilit kodunu tekrar kendiniz belirlersiniz.


  Özel Durum: Otomatik tuş kilidi yapılan cihazlarda kilit kodu da konmuşsa PC Suite ile bağlanamayabilirsiniz haliyle ilk kuruşunuzsa kablo sürücüleri yüklenemeyecektir. Dolayısıyla da NSS cihazınızı görmeyebilir. Gerenkli Dosyalar bölümünden 3. maddeyi indirin, kurun. Problem muhtemelen hallolacaktır.  Eklenti Eklenti  

 3. Ziyaretçi
  usb kalbo ile nokia software update yaparsan sıfırlanır güvenlik kodu bu şekilde çözdü sorunu denenmiştir.
  yada phonix crack'li varsa usb den tanıtım üst menüdeki seceneklerden factory reset yapabilirsin.
+ Yorum Gönder


nokia 2730 güvenlik kodu kırma