+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Türkiyede Erkeklerde meme küçültme ameliyatı Jinekomasti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Türkiyede Erkeklerde meme küçültme ameliyatı Jinekomasti
  Türkiyede Erkeklerde meme küçültme ameliyatı Jinekomasti

  Jinekomasti ameliyatı, genellikle hasta hastaneye yatmadan uygulanır, ancak olağanüstü vakalarda ya da diğer tıbbi koşulların endişeye yol açtığı durumlarda hastanede bir gece kalınması tavsiye edilebilir.
  Ameliyat genellikle yaklaşık bir buçuk saat içinde tamamlanır. Ancak, daha kapsamı prosedürler daha çok zaman alabilir.

  ANESTEZİ TİPİ
  Büyümüş erkek göğüslerinin düzeltilmesi genel anestezi, ya da bazı vakalarda lokal anestezi artı sakinleştirici ilaçla gerçekleştirilebilir. Uyanık, ancak acıya karşı duyarsız ve rahatlamış olacaksınız.
  Daha kapsamlı düzeltmeler genel anestezi ile gerçekleştirilebilir, böylece hasta bütün ameliyat boyunca uyuyacaktır. Cerrahınız, sizin için hangi seçeneğin tavsiye edildiğini ve neden bu seçeneğin tavsiye edildiğini size anlatacaktır.


  AMELİYAT
  Eğer fazla beze dokusu, göğüs büyümesinin temel nedeni ise, bu doku kesilip dışarıya çıkarılacaktır. Bu kesme işlemi, liposuction ile birlikte ya da yalnız başına gerçekleştirilebilir.
  Tipik bir prosedürde, görünmeyen bir bölgeden (areola kenarından ya da kol altı bölgesinden) ensizyon yapılır. Ensizyon yöntemiyle çalışırken, cerrah areola etrafından ve göğsün yanlarından ve alt kısmından fazla deri ve yağı, fazla beze dokusunu alır. Önemli bir miktar deri ve dokunun alınmasını gerektiren büyük ameliyatlarda daha büyük ensizyonlar gerekebilir, bu da görünen yaralara neden olabilir. Fazla yağı almak için liposuction kullanılırsa, kanula genellikle var olan ensizyonlara sokulur.
  Eğer jinekomastiniz çoğunlukla fazla yağ dokusundan oluşuyorsa, cerrahınız fazla yağı almak için büyük olasılıkla liposuction kullanacaktır. Yarım inçten daha az olan küçük bir ensizyon areolanın (göğüs ucunu çevreleyen koyu renkli bölge) kenarının etrafında yapılır.
  Ya da, ensizyon kol altı bölgesinde yapılabilir. Kanula adı verilen ince bir tüp bir vakum pompasına iliştirilir, daha sonra ensizyona sokulur. Kuvvetli, kasıtlı darbeler ile cerrah kanulayı derinin altındaki katmanlar arasından geçirir, yağı parçalar ve dışarı çeker.
  Hastalar, bu işlem sırasında bir titreme ya da sürtünme hissedebilirler, ama genel olarak hiç acı hissetmezler.
  Çok miktarlarda yağ ve bez dokusunun çıkarıldığı olağanüstü durumlarda, deri yeni küçük göğsün kontürlerine uyum sağlamayabilir. Bu vakalarda, fazla deri, kalan deri yeni göğüs kontürüne uyum sağlayabilsin diye alınmak zorunda kalınabilir.
  Bazen, fazla sıvıyı dışarı çekmek için ayrı bir ensizyona küçük bir dren bağlanabilir. Ensizyonlar genellikle pansumanla kapatılırlar. Göğüs, derinin sıkı bir şekilde yerine yerleşmesi için sarılabilir.
  AMELİYATTAN SONRA
  Ameliyatınızda ister bir bistüri ister liposuction yöntemi kullanılmış olsun, ameliyattan sonra birkaç gün boyunca rahatsızlık hissedeceksiniz. Fakat, bu rahatsızlık cerrahınız tarafından yazılan ilaçlarla kontrol edilebilir.
  Her durumda, ameliyattan sonra sizi arabayla evinize götürecek ve gerekirse size bir iki gün yardım edecek birini bulmalısınız.
  Bir süre boyunca şişlik ve morluklarınız olabilir -- gerçekte, durumunuzda herhangi bir iyileşme olup olmadığını bile merak edebilirsiniz. Şişliği azaltmak için, bir ya da iki hafta boyunca her gün, daha sonra birkaç hafta boyunca da gece boyunca elastik bir basınçlı giysi giymeniz istenecektir.
  Şişliklerin çoğu ilk birkaç hafta içerisinde dağılsa da, ameliyatın etkisinin tam olarak belli olması için üç ya da daha fazla beklemeniz gerekebilir.
  Bu arada, normale dönmeye başlamak önemlidir. Ameliyattan hemen sonra aynı gün içinde yürümeye başlamak ve yeteri kadar iyi hissettiğinizde işinize başlamak için teşvik edileceksiniz - bu da ameliyattan bir ya da iki gün sonra olabilir.
  Dikişler, ameliyatı takiben genellikle 1 ya da 2 hafta içinde alınacaktır.
  Cerrahınız, bir ya da iki hafta boyunca cinsel ilişkiden ve üç hafta boyunca ağır egzersizlerden uzak durmanızı tavsiye edecektir. En az dört hafta boyunca, göğüs bölgenize darbe alma riski içeren iş ve sporlardan uzak durmanız söylenecektir.
  Genel olarak, tüm normal faaliyetlerinizi yeniden yapabilmeniz yaklaşık bir ay alacaktır.
  Meydana gelecek yaraları en az altı ay güneşten korumalısınız. Güneş ışığı deri pigmentasyonunu kalıcı olarak etkileyebilir, ve yaranın koyu bir renge dönüşmesine neden olabilir. Güneş ışığından kaçmanız mümkün değilse, koruyuculuk oranı yüksek bir güneş kremi kullanın.
  YENİ GÖRÜNTÜNÜZ
  Jinekomasti ameliyatı, görüntünüzü ve kendine olan güveninizi iyileştirebilir, ancak kavuşmak istediğiniz ideal kişi görüntüsüne kavuşamayabilirsiniz. Ameliyat olmaya karar vermeden önce, beklentileriniz konusunda iyi düşünün ve bunları plastik cerrahınızla açık bir şekilde tartışın.
  Ameliyatın sonuçları önemli ve kalıcıdır. Beklentileriniz gerçekçiyse, yeni görüntünüzden tatmin olma şansınız yüksektir.
 2. Ktockn1
  ismail

  Günümüzde vücut geliştirme kız ve erkek herkesin ilgisini çekmiştir bu yüzden erkekler hep six-pack ya da sekizli karın kaslarının olmasını hayal eder ama memelerinde fazla yağ bulunan erkek kas yapsa da bir yandan kötü bir görünümü olabilir belki ayrıca ameliyat izinin kalması da aynı şeye neden olacaktır
+ Yorum Gönder