+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Türkiyede Ve Dünyada Dudak Kalınlaştırma Fiyatları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Türkiyede Ve Dünyada Dudak Kalınlaştırma Fiyatları
  Türkiyede Ve Dünyada Dudak Kalınlaştırma Fiyatları


  Dudak Kalınlaştırma Fiyatları 500 ytl den başlayarak 1500 ytl ye kadar
  çıkmaktadır.

  Otogen maddelerden dermis greftleri, fasia greftleri ve yağ greftleri dudak kalınlaştırma amacıyla uygulanabilmektedir. Yağ greftleri belli bir süre sonra büyük oranda erimeye uğradığından kalıcılığı kısıtlıdır. Dermis ve fasia greftleri daha az erime gösteren ve kalıcılığı daha uzun olan dokulardır.

  Bu nedenle biz otojen dolgu maddesi olarak dermis veya fasia greftlerini tercih etmekteyiz. Dermis grafti göbek altı bölgesindeki deriden yada varsa apandisit ameliyatı izi gibi bir yara skarından hazırlanabilir.

  Derinin üsteki hücre kısmı soyulur, alttaki kollajen ihtiva eden tabakası uzun eliptik bir şerit şeklinde hazırlanır. Bu şeritli ağız içinde iki yandan yapılan küçük kesiler yoluyla hazırlanan dudak içindeki bir oluğa yerleştirilerek dudak içindeki hacim artırılmış dolayısıyla dudak kalınlaştırılması sağlanmış olur.


  Fasia greftleri benzer şekilde şakak bölgesine saçlı deri içine yapılan 3-4cm lik bir kesi yoluyla temporal fasia adı verilen zarsı dokunun alınması ve sigara gibi rulo haline getirilerek dudak içinde hazırlanan oluğa yerleştirilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu işlemler lokal anestezi altında kolaylıkla gerçekleştirilebilen ameliyatlardır.

  Dudak kan dolaşımı çok olan ve kolay şişen bir bölge olduğundan ameliyat sonrası ödem ve morluklar oldukça fazla olmakla birlikte bu şişlikler genellikle 7-10 gün içerisinde kaybolmaktadır.


  Dudak kalınlaştırmak amacıyla yabancı maddelerde kullanılabilmektedir. Cilt altına ve mukaza altına enjeksiyon ile dudağın kalınlaştırılması ameliyatsız bir yöntemdir. Bu amaçla birçok yabancı madde kullanılmış ancak oluşturdukları reaksiyon ve doğal olmayan görünüm nedeniyle terk edilmişlerdir.

  Dudağa sıvı silikon enjeksiyonları bu kötü örneklerin başında gelmektedir ve oluşan kötü görünümün düzeltilmesi genellikle mümkün olmamaktadır. Dudak kalınlaştırmak amacıyla reaksiyon oluşturmayan dolgu maddeleri üretmek için son yıllarda büyük çabalar gösterilmektedir.


  Hyaluronik asit (Restyelene, hylaform,vs) vücut dokularında mevcut yapı taşlarından biri olup dudakları kalınlaştırmak amacıyla kullanılabilmektedir. Vücutta mevcut bir madde olduğundan hyaluronik enjeksiyonları herhangi bir reaksiyona yol açmaz. Ancak bu enjeksiyonun kalınlığı ortalama 6 aydır ve bu yöntemle belirli derecede bir kalınlaşma sağlanabilmektedir. Buna rağmen ucuz ve çok kolay bir yöntem olması nedeniyle estetik cerrahide yaygın kullanılan bir yöntemdir.


  Son yıllarda geliştirilen ve kliniğimizde uyguladığımız daha uzun etkili dolgu maddelerinden biride kalsiyum hidroksiapetit adlı maddenin enjeksiyon formudur.Bu madde 7 yıla kadar bir süre kalıcılığını devam ettirmekte ve ciddi bir reaksiyon oluşturmamaktadır.

  Kalsiyum hidroksiapetit cerrahinin pek çok alanında yıllardan beri kullanılan vücut dokularıyla uyumlu ve yan etkileri olmayan bir maddedir. Kalıcılığının uzun olması, arzu edilen ölçüde dudak kalınlaşmasına olanak tanıması ve enjeksiyon şeklinde uygulanabilmesi en önemli avantajlarıdır.


  Dudak kalınlaştırmak için uygulanan diğer cerrahi yöntem grubu ise dudak mukozasını (kırmızı renkte olan bölüm) ilerleterek dudakta kalınlaşma sağlayan ameliyatlardır. Kişideki probleme göre uygulanacak cerrahi teknik değişiklik gösterir.

  Özellikle daha ileri yaşta ve üst dudağı uzun olan kişilerde dudak mukozası üzerindeki deriden 2-3mm eninde bir deri şeridi çıkartılıp dudak mukozasının yukarıya katlanarak kalınlaştırma yapılması tercih edilebilir. Bu yöntem çok iyi sonuç vermekle birlikte uygun adaylarda yapılması gereken bir operasyondur. 2. Ktockn1
  ismail

  Tüm estetik ameliyatlarda en uydun dolgu maddesi kullanılmalı ve sırf fiyatı için her ameliyatı yapmamak lazım ki daha sonra sorun yaşamayalım ve ayrıca doğallık en önemlisi yoksa dudağınıza sünger de koyabilir doktor onun için dert değil
+ Yorum Gönder