+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Göğüs Büyütme Ameliyatı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Göğüs Büyütme Ameliyatı hakkında bilgi
  göğüs meme büyütme ameliyatı


  Göğüsler kadınlığı simgeleyen en önemli organlardan birisi olduğu için, bu işlemlere olan talep oldukça yüksektir. Ne yazık ki bu durum gerçek olmayan sözde göğüs büyütme yöntemlerini ortaya çıkarmıştır. Şu unutulmamalıdır ki göğsün büyümesi için vücudun östrojen hormonunu salgılaması gerekmektedir.

  Göğüs büyütücü krem veya haplar kesinlikle önerilmemektedir. Her ne kadar doğal ve zararsız oldukları söylense de büyük bir kısmı hormon içerirler ve uzun vadede fayda sağlamazlar. Bu ilaçlar ilk zamanlarda küçük oranda büyüme sağlasalar da, madde kullanımı bırakıldığında eski görünüme dönülmektedir. Aynı zamanda bu ilaçların birçoğu vücudun hormonal dengesini bozmakla birlikte ciddi yan etkilere sahiptirler.

  Göğüs büyütme ameliyatları her cerrahi operasyon gibi, vücutta komplikasyon riski taşır. Ancak operasyon bilgili, deneyimli ve dalında uzman bir cerrah tarafından yapılırsa vücutta komplikasyon riski yok denecek kadar azdır.

  Meme büyütme ameliyatlarında merak edilen konuların başında bu operasyonların ileride emzirmeyi etkileyip etkilemeyeceği gelir. Silikon meme protezleri göğsün arka kısmına yerleştirildikleri için, süt dokularına herhangi bir zarar vermezler. Böylece bireyin ileride süt emzirmesi engellenmemiş olur.

  Göğüs büyütme protezlerinin kansere sebep olduğu gibi yanlış bir bilgi yaygın olsa da; 3000 kişi üzerinde yapılan araştırmada göğüs büyütme ameliyatı geçirenler ve geçirmeyenler arasında kansere yakalanma konusunda herhangi bir fark saptanamamıştır.

  Göğüs büyütme ameliyatlarında kanın akıcılığının artmaması için cerrahlar ameliyattan 10 gün önce sigara kullananların sigarayı bırakmaları gerektiğini söylemektedirler. Aynı zamanda aspirin gibi ilaçların kullanımı da ameliyattan 10 gün önce kesilmelidir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Göğüsler kadınlığın simgesidir. Kadınlar göğüslerini büyütmek için estetisyenlere başvurmaktadırlar. Göğüs büyütmenin son zamanlarda artması sahte doktorları ortaya çıkarmıştır. Göğüs büyütme ameliyatı olacak bayanların uzman kişilere ameliyat olmaları gerekmektedir. Ayrıca göğüs büyütmek için hap ve kremlerden uzak durulması gerekmektedir Bu tür ilaçlar hormon içerdikleri için bilinçsizce kullanılmaları ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.
+ Yorum Gönder