+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır , fiyatı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır , fiyatı nedir
  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır  Göz kapağı estetiği hastaları son derece rahatlatan ve yüzü genç gösteren ameliyatlardan biridir. Bu ameliyat lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Ancak çoğu zaman lokal anestezi kullanılmaktadır ve hastalar ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmezler.
  Göz Kapakları Neden Sarkar?

  İlk önce alın bölgesinin zaman içinde yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarının aşağıya doğru kayması ve kaşların üstünde birikerek kaşları göz kapakları üzerine doğru sarkmaya başlar. İkinci olarak göz küresinin çevresinde, göz küresine dayanak veren, yağ torbalarını alt göz kapaklarından ayıran, bir diğer deyişle bariyer işlevi gören bir zar vardır. Yaş geçtikçe bu zarın gevşemesinden dolayı yağların dışarı fırlmasına neden olup ortaya göz torbaları denilen durum ortaya çıkıyor. Üçüncü olarak ise göz kapağı derisi vücuttaki en ince derinin bulunduğu yerdir. Göz hareket ettiğinde ince derideki kaslar çalışır şekilde ve doğal olarak zaman içerisinde göz kapaklarında derinin kırışımına başlamaya, deride çiziklerin oluşumuna ve göz kapaklarında sarkmaya başlar.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Ameliyattan sonra göz kapaklarına ince birer bant koyarak hasta gönderilebilmektedir. Fakat bazı hastalarda göz kapaklarında, özellikle alt kapaklarda yağ torbaları birikir ve şişlikler oluşturabilir. Bu şişliklerde karbondioksit lazerle alınır. Aynı zamanda göz kapaklarının derisi de gerilebilmektedir. Hemen hemen dışarıdan hiçbir kesim olmamaktadır.

  Üst göz kapağında deride fazla uzama olan hastalarda lazerle kesim yapılarak fazla deri alınır ve gizli dikiş atılır. Genellikle 3 gün göz kapakları şişer bu üç günün sonunda şiş iner ve hasta normal yaşantısına devam edebilir. Bu bakımdan göz kapağı estetiğinde karbondioksit lazerin ameliyata bazı üstünlükleri bulunmaktadır.


  Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Nelerdir?

  Göz Kapağı Estetik Fiyatları 1500 TL ile 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  estetiğe ne gerek var Allah'ın verdiği burunu neden değiştiriyorlar'ki hala anlamış değilim çok büyük günah olduğunu herhalde bilmiyorlar.
+ Yorum Gönder