+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Atatürkün Hobileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürkün Hobileri
  Atatürkün Hobileri acil yazmam lazım bir kaç hobo olsa gene yeter 2. saqopakajmer
  Devamlı Üye

  Kitap okumak
  Müthiş bir okuyucu idi Siyaset, toplumbilim, fen bilimleri, biyografiler gibi pekçok ana başlıkta sayısız kitap okudu Atatürk. Muazzam bir kütüphanesi vardı. Bazı günler, üzerinde çalıştığı konuyu neticelendirmek adına durmaksızın, uyumaksızın kitap okuduğu bilinir. Gözleri kan çanağına dönmüş halde, sulanan gözlerini silmek için omzuna attığı bir parça tülbentle idare etmeye çalışarak ve hatta neredeyse yemek bile yemeden

  Yüzmek
  Florya'da geçirdiği günlerden kalan fotoğraflardan anlaşılacağı üzere yüzmeyi severdi. Kürek çekmek de hobisiydi. Hatta köşkte bu amaçla bir kürek aleti de vardı.

  Bilardo
  Özellikle son yıllarında Çankaya'daki anılara dayanarak söylüyorum. Kendisini ziyarete gelenlere "Çok sıkılıyorum çocuk Çoğu zaman bir işim olmuyor., bilardo oynayarak yemek vaktini bekliyorum. Günlerim böyle sıradan geçiyor" diyerek serzenişte bulunduğuna dair anılar var.

  Müzik dinlemek
  Opera, alaturka, halk müziği Çok ender görülen bir müzik bilgisi ve kulağıyla, aktif ve seçkin bir dinleyicidir Atatürk. Sıklıkla konserler düzenlenmesine ön ayak olur. Müziğin dışında tiyatro gibi sanat dallarına da ilgilidir.
+ Yorum Gönder