+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Savaşta bilgi mi üstündür, kılıç mı ? Munazara Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Savaşta bilgi mi üstündür, kılıç mı ? Munazara

  bence bilgi daha üstün çünkü kılıç sallamayı bilmeyen bi adam nasıl kullanır ki
  Cevap: Savaşta bilgi mi üstündür, kılıç mı ? Munazara frmacil altıncı 6 sayfa Cevap: Savaşta bilgi mi üstündür, kılıç mı ? Munazara

 2. Ziyaretçi
  Bilgi her şey demektir, bilgin olmazsa ne yaşayabilirsin ne münazarayı kazanabilirsin ne de savaşabilirsin. Şu an cevap verirken bile bilgini kullanıyorsun, yetmez mi?

 3. Ziyaretçi
  Bence savaşta anlık kararlar almak gerekir, bilgi ile anlık kararlar alamazsın çünkü düşünmen gerekir.Ama karar alsan bile bu kararların uygulayıcısı KILIÇtır

 4. Ziyaretçi
  Arkadaslar benim yarın münazara ve ben kılıcı savunuyor . Bana yardım eder misiniz?

 5. Ziyaretçi
  Tabiki de kılıç onemlidir.peki madem savaşta bilgi önemli ve savaş bilgi ile kazanılır neden bilgi kılıcı bulmus o zaman? Bir düğme ile koca bir ülkeyi yok edebilirsiniz peki bi soru daha o ölen insanlar bilgisiz miydi? Hic bir savaşta ben bilgiliyim deyip düşmanının karşısına gecemezsin ama elinde bir silah(kılıç) olsa cesur bir şekilde ona meydan okursunuz ..

 6. Ziyaretçi
  bilgi üstündür. çünkü bilgi olmazsa kılıcı elinde bile tutamazsın

 7. Ziyaretçi
  bence savaşta bilgi önemlidir
  mesela bilgi olmazsa kılıcı nasıl kullanırız

 8. Ziyaretçi
  Sen bilge olduğunu hayal et sen bir bilgesin . Karşında ise silah kullanmayı aklıyla öğrenen birisi ve çok iyi kullanan birisi size taa karşıki dağdan bir süikast yapacak ne yapabilirsiniz? Fark edemessiniz,hadi ettiniz diyelim ne yapacaksınız?.

  Kaçacak yerin yok,savunacak zırh yok, adamı oyuna getireceksin adam çok uzakta. Ne yapabilirsiniz? Kazanan kim olur sence?

 9. Ziyaretçi
  Kılıç ile zeka elma ile elma kurdu gibidir.Bunların ayrı olacağını düşünemeyiz.''Yeryüzünde iki kuvvet var; kılıç ve zeka. Çok zaman kılıç, zeka ile mağlup edilmiştir.''Nizami.Bu yüzden ikisi de önemlidir.

 10. Ziyaretçi
  Ama osmanlı da turan taktiğini düşünürsek kılıç olmadan da savaş kazanılır tabiki de bilgi

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu


savaşta bilgi mi üstündür kılıç mı,  savaşta bilgi mi üstündür kılıç mı münazara,  savaşta bilginin önemi,  savaşta kılıç mı daha üstündür bilgi mi,  savaşta bilgi mi üstündür kılıç mı münazara konusu,  savaşta bilgi üstündür