+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Hayat ve yeniden doğuş arasındaki seviye adı nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayat ve yeniden doğuş arasındaki seviye adı nedir?
  Tibet Budizminde, varoluşun orta seviyesi. Hayat ve yeniden doğuş arasındaki seviye adı nedir? 2. Asel
  Bayan Üye

  Hayat ve yeniden doğuş arasındaki seviye adı nedir?


  CEVAP: Bardo
  Bardo

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Hayat ve yeniden doğuş arasındaki seviye adı


  Karmik problemlerin iyileştirilmesi üzerinde çalışırken, karmanın bir hayattan diğerine nasıl taşındığını ve karma kararlarının nasıl alındığının bilinmesi gereklidir. Fiziksel vücudumuz dışında da hayatımız vardır; benliğimizin ve yaşamımızın büyük bölümü fiziksel olmayan düzeyle şekillenir.
  Bir kişi öldüğü zaman fiziksel olmayan varlık, fizikten ayrılır. Fiziksel olmayan Ben, doğumda geldiği ruhlar dünyasına geri döner. Ölümle birlikte görünmeyen enerji düzeyleri gümüş kordonun kopması ile Fizik Bedenden ayrılır. Hara ve Kundalini hattındaki chakralardaki geçişi durur. İşlevi yaşam gücünü fizik varlığa getirmek olan Eterik Bedene artık ihtiyaç olmadığı için, Eterik Bedende Fizik Beden ile beraber ölür. Eterik çift ölmez ve daha üste, Astral Beden ile birleşmek üzere Duygusal Beden seviyesine yükselir. Duygusal hasar enerji olarak zihinsel bedene taşınır ve ruh yeni bir hayat seçip enkarne olana kadar orada kalır. Olumsuz zihinsel modeller ve düşüncelerde bu seviyede, tıpkı bilgisayarda ki kodlamalar gibi tutulur. Bu hasarlar iki hayat arasındaki dönemde iyileşemez, iyileşebilmeleri için ruhun tekrar bir bedende hayat bulması gerekir. Karma da burada oluşur. Astral İkiz, duygusal ve zihinsel seviyeye hareket eder ve Ruhsal Bedendeki Yüksek Ben’in içine alınır. Gelişmemiş / çocuk benler büyür ve olgunlaşır. Duygusal ve zihinsel seviyedeki kodlanmış bilgi ve titreşimi ile “benliği”tutan Ruhsal Beden, yukarıya Öz Ben’e katılır. Herkesin Öz Ben’leri meleklerdir. Melekler hıristiyanlık kavramı ya da basit olarak ruhla ilgili bir rehberin adı değildir. Bizler, hepimiz melekleriz. Her bireyin bir çok hayatına ait ruh kaydı, alt nedensel beden düzeyinde tutulur. Belki de bu seviye, “Akaşik” kaydın kendisidir. Bu geçmiş hayatlarda hangi derslerin öğrenildiği, hangilerinin gelecek hayatlarda devam etmesi gerektiğini belirleyen Öz Ben’dir. Kişi kendini yargılamak için değil, değerlendirmek için sunar. Bu noktaya kadar tüm bedenler ve benler, alt nedensel beden ve Öz Ben ile birleşir ama Öz Ben bağımsız kalır ve daha yukarı seviye ile birleşmez..

+ Yorum Gönder