+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Freud hangi ekolün temsilcisidir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Freud hangi ekolün temsilcisidir?
  Freud hangi ekolün temsilcisidir? 2. Asel
  Bayan Üye

  Freud hangi ekolün temsilcisidir?  06 Mayıs 1856 yılında doğdu. Vienna ve Paris'te okudu. Lisede Latince, Fransızca ve İngilizce öğrenirken kendi çabalarıyla da İbranice, İspanyolca ve İtalyanca öğrendi. 1881'de tıp öğrenimini bitirdi. 1883'te dönemin ünlü beyin anatomisi ve nöropatoloji uzmanı Dr. Theodor Meynert'in yönetiminde psikaytri kliniğinde asistan olarak çalışmaya başladı.


  1897'de Oedipus Kompleksi, 1900'de Düşlerin Yorumu (iki cilt) adlı eserler ortaya çıktı. Sinir hastalıkları profesörü olan Sigmund Freud, psikanalizin kurucusudur. Freud, 1910 - 1920 yıllarında Psikanaliz Üzerine, Bir Paranoya Vakası Özyaşam Öyküsü Üzerine Psikoanalitik Gözlemler: Başkan Screber, Totem ve Tabu, Narsizmin İncelenmesine Giriş, Yas ve Melankoli adlı eserleri yayımladı. 1903'te Vienna'da Psikanalizm cemiyetini kurdu.


  Sigmund Freud, 1923'de kendisine üstçene ve damak kanseri tanısı kondu. İzleyen yıllarda 33 kez ameliyat oldu. Sürekli protez takması gerektiğinden dolayı uzun yıllar konuşma ve yemek yeme sıkıntısı çekti.


  23 Eylül 1939'da, 83 yaşında Londra'da öldü.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Freud hangi ekolün temsilcisidir


  Freud 1856 yılında o tarihler itibarıyla Avusturya imparatorluğu içinde kalan ,bu günkü sınırlara bakılırsa Almanya’nın Çek cumhuriyeti ile olan güney sınırına çok yakın olan Freiberg isimli bir kasabada dar gelirli Yahudi bir ailenin sonradan sahip olacağı yedi çocuğundan ilki olarak doğdu..Babası Jacob,annesi Amelia ile ikinci evliliğini yaptığında kırk yaşındaydı ve halihazırda yün ticareti ile uğraşmaktaydı

+ Yorum Gönder