+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda 2012'de Dünya Ekonomik Forumu nerede toplanmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2012'de Dünya Ekonomik Forumu nerede toplanmıştır
  2012'de Dünya Ekonomik Forumu nerede toplanmıştır? 2. Asel
  Bayan Üye

  2012'de Dünya Ekonomik Forumu nerede toplanmıştır

  Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu İstanbul’da başladı. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen “Avrupa Entegrasyonunun Geleceği” başlıklı interaktif oturuma katıldı.

  Egemen Bağış, Dünya Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada, Avrupa ile Türkiye’yi bir araya getiren çeşitli değerlerin var olduğunu ifade eden Bağış, bu değerlerin bir sonraki nesiller için çok da doğru değerler olduğunu söyledi.

  Türkiye’de kişi başına düşen refah oranının Avrupa’nın ve dünyanın diğer bölgelerine kıyasla çok daha yüksek olduğunu belirten Bağış, ”Kişi başına refah derken sadece gelirden bahsetmiyorum. Gıda güvenliği, hijyen standartları geleceğe yönelik umutlar vs. çeşitli faktörler açısından durum daha iyi” dedi. Türkiye’nin gıda standartlarının da arttığını belirten Bağış, ”Şu anda çocuklarımızın oynadığı oyuncaklarla ilgili kurallarımız var. Türkiye’de üretilen bebek mamalarının hepsi AB mevzuatı sayesinde tamamen organik” dedi.

  AB kurallarının sorun yaratan şeyler olmadığının altını çizen Bağış, şu değerlendirmede bulundu

  ”Bazı üye devletlerin kendi reçetelerine uymamaları sorun yarattı. Diyetisyenin kendisi aşırı kilolu, damarları tıkalı, ruh hali bir iyi bir kötü, ama bu onun yazdığı reçetinin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Reçete doğru. Biz sürece, reçeteye odaklanmalıyız. Diyetisyene diyetisyenin ruh hallerine odaklanmamalıyız.”

  İki gün sürecek Dünya Ekonomik Forumu Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi, 1971 yılında İsviçre’nin Genova kentinde kurulan organizasyonun 42 yıllık tarihinde en geniş coğrafyayı kapsayan özel zirve olması sebebiyle bir ilk. İki gün boyunca sürecek olan Dünya Ekonomi Forumu’nun İstanbul toplantısına 70 farklı ülkede toplam 1100 katılımcı kayıt kayıt yaptırdı.
  Kaynak: AA
+ Yorum Gönder