+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliamın adı nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliamın adı nedir?
  Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliamın adı nedir?

  Doğu Prusya Königsberg'un birkaç kilometre batısında kurulu ve Ocak 1945'de Sovyet ilerleyişi ile düşen köy olan Metgethen'de, Alman kaynaklarına göre, Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliamın adı nedir? 2. Asel
  Bayan Üye

  Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliamın adı nedir?

  Doğu Prusya Königsberg'un birkaç kilometre batısında kurulu ve Ocak 1945'de Sovyet ilerleyişi ile düşen köy olan Metgethen'de, Alman kaynaklarına göre, Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliamın adı nedir?


  Metgethen Katliamı,

  Doğu Prusya Königsberg'un birkaç kilometre batısında kurulu ve Ocak 1945'de Sovyet ilerleyişi ile düşen köy olan Metgethen'de, Alman kaynaklarına göre, Kızıl Ordu askerleri tarafından işlenen katliam.

  1945'de Königsberg Kuşatması uzun bir süredir devam ediyordu. Sovyet kuvvetleri Samland Yarımadasının kuzeyinden taarruza geçti 30 Ocak'ta Königsberg'in kuzeyindeki Vistula Nehri kıyılarına ulaştılar. Metgethen'i ele geçirdiler ve batıya doğru Groß-Heydekrug'ye ilerlemeye devam ettiler. 19 Şubat'ta Alman güçleri başarılı bir operasyonla Metgethen geri aldılar.Alman raporalarına göre yaralanmış sivil cesetleri bulunmuştu. Bu haber Alman Propaganda Bakanlığı tarafından hemen yayıldı.
+ Yorum Gönder