+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda St. Petersburg'tan Finlandiya Körfezi'ne dökülen bir akarsu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  St. Petersburg'tan Finlandiya Körfezi'ne dökülen bir akarsu
  Rusya'da 74 km uzunluğunda, Ladoga Gölü'nden başlayıp Karelya Kıstağı'nı takip edip ve St. Petersburg'tan Finlandiya Körfezi'ne dökülen bir akarsu nedir? 2. Asel
  Bayan Üye

  St. Petersburg'tan Finlandiya Körfezi'ne dökülen bir akarsu

  Rusya'da 74 km uzunluğunda, Ladoga Gölü'nden başlayıp Karelya Kıstağı'nı takip edip ve St Petersburg'tan Finlandiya Körfezi'ne dökülen bir akarsu nedir?

  Ladoga Gölü (Neva Nehri, Rusya'da 74 km uzunluğunda, Ladoga Gölü'nden (Ладожское Озеро) başlayıp Karelya Kıstağı'nı (Карельский Перешеек) takip edip ve St. Petersburg'tan (Санкт — Петербург) Finlandiya Körfezi'ne dökülen bir akars
  Rusça: Ладожское озеро, Rusça
  Fince: Laatokka) Fince (Fince: Suomi), Finlandiya nüfusunun %92'sinin konuştuğu dildir. Finlandiya'nın resmi olan Fincenin diğer bir ağzı olan Meänkieli dili ise İsveç'in ikinci resmi dilidir.
  Rusya Federasyonu`na bağlı Karelia Cumhuriyeti ile Leningrad Oblast`ı sınırları içinde kalan bir tatlı su gölüdür. Ladoga Gölü Rusya Federasyonu (Rusça: Росси́йская Федера́ция, Rossiyskaya Federatsiya), kısaca Rusya (Rusça: Росси́я, Rossiya). Doğu Avrupa ile kuzey Asya'ya yayılmış, ve 17,075,400 km²'lik[1] yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir.[2] Nüfus olarak ise sıralamada sekizincidir.
  Avrupa`nın en, dünyanın ise 15. büyük gölü.
+ Yorum Gönder