+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Türkiye cumhuriyetinin çağdaşlaşmasında kitle iletişim araçlarının katkıları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türkiye cumhuriyetinin çağdaşlaşmasında kitle iletişim araçlarının katkıları
  türkiye cumhuriyetinin çağdaşlaşmasında kitle iletişim araçlarının katkıları 2. Asel
  Bayan Üye

  türkiye cumhuriyetinin çağdaşlaşmasında kitle iletişim araçlarının katkısı var mı

  Atatürk çağdaşlaşma adına pek çok önemli adım atmıştır. Bu adımların tümüne inkılaplar denir. İnkılapları uygularken de kitle iletişim araçlarının gücünden büyük ölçüde faydalanmıştır. Atatürk iletişimde kitle iletişim araçlarını kullanmanın öneminin bilincinde bir liderdi. Gerek Millî Mücadele’nin zor günlerinde gerekse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilerlemesi, gelişmesi ve çağdaşlaştırılmasında kitle iletişim araçlarından büyük ölçüde faydalanmıştır.

  Örneğin 10 Ocak 1920′de Hâkimiyet-i Millîye adlı gazete Mustafa Kemal’in önderliğinde çıkarılmıştır. Gazete Ankara’da yayımlanmıştır. Mustafa Kemal bu gazetede yazılarını imzasız veya başka bir isimle yayımlamıştır.Atatürk iletişime oldukça önem veriyordu. O, insanlar arasındaki iletişim dillerini kullanma konusunda bir uzman kadar bilgili ve yetenekliydi. 1 Kasım 1928 tarihinde Arap alfabesinin yerine Latin alfabesini getirmekle yazılı iletişimde yenilik yapmıştır
+ Yorum Gönder