+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Giyeceklerin neden mevsimlere uygun olması gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Giyeceklerin neden mevsimlere uygun olması gerekir
  giyeceklerin neden mevsimlere uygun olması gerekir 2. Asel
  Bayan Üye

  giyeceklerin neden mevsimlere uygun olması gerekir


  Vücudun dış etkenlerden korunması adına giyiniriz. Ancak, vücudu, giysilerle korumayı hedefliyorsak, giysilerden de korunmamız gereken bir vücudumuz olduğunu unutmamalıyız. Sağlıklı giyinmek her zaman ilk şart olmalıdır.
  Sağlıklı giyinmekten kastımız şunları içermektedir: giyinirken, mevsimlere göre; aynı zamanda da seçilen mesleğe uygun giysiler seçmeliyiz. Bununla birlikte, vücut yapısına uygun giysilerin seçilmesi de sağlıklı giyinmeye eklenebilecek bir diğer özellik niteliğini taşımaktadır. Sağlıklı giyinmek için şunlara da dikkat etmelisiniz:

  Sağlıklı Giyinmenin Koşulları
  Sağlıklı giyinmek istiyorsanız, giysilerinizin kumaşının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli kumaş, yazın terletmeyen, ve kışın üşütmeyen; hava şartlarına uyum sağlamayı başarabilen kumaştır.

  Sağlıklı giyinme adına, giyilecek olan giysilerin tamamının yıkanmış, ve ütülenmiş olması önerilmektedir.

  Sağlıklı giyinmek isteyenlerin, yaz aylarında açık renk; kış aylarında ise koyu renk giysiler giymeleri gerekmektedir. Açık renk giysiler güneş ışığını yansıtmaktadır, koyu renk giysiler ise güneş ışınlarını emerek kış aylarında ısınılmasına olanak tanımaktadır.

  Sağlıklı giyinmek adına, giysilerin enlerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Giysiler, vücudu sıkmayacak, hareket etmeye olanak tanıyacak şekilde seçilmelidir.

  Sağlıklı giyinmek için, giysi alışverişinde dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar vardır. Giysi alışverişi yaparken, ucuz, dayanıksız; ancak güzel görünen giysileri tercih etmek yerine, fiyatı uygun; ve rahat giysileri tercih etmeye önem vermeniz gerekmektedir.

  Sağlıklı giysi seçimi demek, dışarıdan gelen tozun, kirin, ya da çamur ile olumsuz tüm etkilerin, vücuttan uzak tutulmasını sağlamak anlamına gelmektedir.

  Sağlıklı giyinmek konusunda ayak için kullanılan çorapların da önemli yerinin olduğu bilinmelidir. Kış aylarında kalın çorap giyilmesinin gerekliliği ile birlikte, yaz aylarında ince; ve terletmeyen çorapların seçilmesi gerekmektedir.

  Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Olmalı?

  Ayak giysileri arasında yer alan bir diğer eşya da, elbette ki ayakkabılardır. Ayakkabının temiz; aynı zamanda da boyanmış olması, sağlıklı giyinme kurallarına uyduğu anlamına gelmektedir. Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir konu da, alınan ayakkabının su geçirmeme özelliğine sahip olmasıdır. Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, ayakkabının ayağı sıkmaması, ayağı tam anlamı ile kaplamasıdır…
+ Yorum Gönder