+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Diş eti hastalıkları vücudumuzdaki hangi hastalıklara yol açar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diş eti hastalıkları vücudumuzdaki hangi hastalıklara yol açar
  diş eti hastalıkları vücudumuzdaki hangi hastalıklara yol açar 2. Asel
  Bayan Üye

  diş eti hastalıkları vücudumuzdaki Şu hastalıklara yol açar..


  Diş çürükleriyle diş eti hastalıklarının yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları, kemik erimesi, şeker hastalığı ve kadınlarda erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini artırdığı bilinir.
 3. Asel
  Bayan Üye
  Alınacak Önlemler


  - Biberondaki süte şeker, bal pekmez gibi tatlandırıcılar ilave edilmemeli,

  - İlk dişlerin sürmeye başlamasıyla gece ve sabah beslenmeleri sonrası temiz, ıslak bir tülbent ile dişler silinerek temizlenmeli,

  - Emzikler, ağlayan bebekleri susturmak amacıyla bal, pekmez, reçel gibi tatlandırıcılara batırılarak verilmemeli,

  - Kötü alışkanlıkların kontrolü sağlanmalı (parmak-dil emme, tırnak yeme),

  - Dişler sürdükten sonra bebeğin eline verilen karbonhidratlı-şekerli gıdalar yerine elma, havuç gibi besin değeri yüksek; diş temizliğine yardımcı gıdalara yönlendirilmeli.
 4. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  diş eti hastalıkları vücudumuzdaki hangi hastalıklara yol açar


  İnsanlarda C vitamininden yoksun gıdalarla beslenildiğinde takatsızlık, iştahsızlık, büyümede durma, anemi, ateş ve infeksiyona karşı direncin düşmesi, dişetlerinde şişme ve iltihaplanma, diş kaybı, el bilek ve ayak mafsallarında şişme peteşi şeklinde kanama, kaburgalar ve kostalarda kırılmalar, mafsal içine, kas içine ve barsak içerisine kapiler fijilite nedeniyle kanamalar ortaya çıkar. Soğuk algınlığına karşı C vitamininin önerilmesi uygundur. Vitamin C 1 gram miktarlarında kullanıldığında diyare meydana getirebilir. Aynı şekilde vitamin C idrarı asitleştirdiği için idrar yollarında oksalat taşlarının çökmesine neden olabilir.


 5. Ziyaretçi
  Diş Hekimliği Günü nedeniyle yapılan açıklamada, ağız ve diş sağlığını bozan faktörlerin bireyin vücut sağlığını da doğrudan etkilediği kaydedilerek, diş çürükleriyle diş eti hastalıklarının yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları, kemik erimesi, şeker hastalığı ve kadınlarda erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini artırdığı belirtildi.

  Bakteri plağı (diş plağı), karbonhidratlı gıdalar ve bünyesel etkenlerin (dişin yapısı, tükürüğün bileşimi) diş çürüklerine neden olduğu kaydedilen açıklamada, ''Diş çürüğüne eskiye oranla daha sık rastlanmasının nedenlerinden biri beslenme alışkanlıklarının değişmesidir

+ Yorum Gönder


diş iltihabı nelere yol açar,  diş eti iltihabı nelere yol açar,  diş eti iltihabı hangi hastalıklara yol açar,  diş eti hastalıkları nelere yol açar,  diş çürüğü ve dişeti hastalıkları hangi hastalıklara yol açar,  diş iltihabı nelere sebep olur