+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Güvenilir olmak ile peygamberlik arasında nasıl bir ilişki vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güvenilir olmak ile peygamberlik arasında nasıl bir ilişki vardır
  güvenilir olmak ile peygamberlik arasında nasıl bir ilişki vardır 2. Ayşe
  Yeni Üye

  güvenilir olmak ile peygamberlik arasında nasıl bir ilişki vardır  Başta Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S..A.V.) olmak üzere bütün peygamberler bu özellikleri taşırlar.Yüce Allah (C.C) peygamberlerini güvenilir insanlardan seçmiştir.Hatta Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S..A.V.) henüz peygamber olmadan önce bu özelliklerinden dolayı (doğruluk,dürüstlük,güvenilir olmakgibi) Mekkeliler,O'na “el-Emin “ güvenilir insan sıfatını vermişlerdir.

  Peygamberimiz (S.A.V.), iman ile güvenilir kimse olmak arasında sıkı bir bağ bulunduğunu bildirmiştir. Bu hususla ilgili olarak şöyle buyurmuştur: ”Kişinin kalbinde iman ve küfür bir arada bulunmaz. Güvenilirlik ve hainlik de bir arada olmaz.” (İbn Hanbel, II, 349)

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  güvenilir olmak ile peygamberlik arasında nasıl bir ilişki vardır


  Başta Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S..A.V.) olmak üzere bütün peygamberler bu özellikleri taşırlar.Yüce Allah (C.C) peygamberlerini güvenilir insanlardan seçmiştir.Hatta Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S..A.V.) henüz peygamber olmadan önce bu özelliklerinden dolayı (doğruluk,dürüstlük,güvenilir olmakgibi) Mekkeliler,O'na “el-Emin “ güvenilir insan sıfatını vermişlerdir.

+ Yorum Gönder


güvenilir olmak ile peygamberlik arasında nasıl bir ilişki vardır,  peygamber olmakla güvenilir olmak arasinda nasil bir iliski vardir,  güvenilir olmak ile peygamber arasında nasıl bir ilişki vardır