+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Kız Istemeye Giderken Ne Götürülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kız Istemeye Giderken Ne Götürülür
  Kız istemeye giderken ne götürülür? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kız Istemeye Giderken Ne Götürülür


  Erkek tarafının kılık kıyafetinin jilet gibi olması detayını burada işlemeyeceğiz. Tabiri caizse çakı, ya da zımba gibi olmalısınız.
  Adettendir, gümüş tepsi,çikolata ve çiçek götürülür. Bu bir ön sınav gibidir. Günün sonunda konuşulacak olan tepsiniz, çikolatanızın lezzeti ve getirdiğiniz çiçeğin gösterişi/hoşluğu olacaktır. Çalışıp girebileceğiniz bir aşamadır
  Çikolatadan başlayalım. Bütçenizin elverdiği ölçüde en lezzeti,kaliteli ve şık ambalajlı çikolatayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Damakta hoş bir tat ile başlamak, sohbetin de tatlanmasını sağlar. Ambalajının şık ve alengirli olması, dikkatin lezzetli çikolatanız üzerinde daha uzun kalmasını sağlar. Erkek tarafının çikolatayı seçmek için ne kadar da çok emek harcadığı mesajı kız tarafının bilinçaltında oluşur.
  Alacağınız çikolata miktarı önemlidir. Kız isteme merasiminde kaç kişi olacak? Bunu 5 ile çarparak minimum adedi belirleyebilirsiniz. Bir kişi ortalama 5 çikolata yemez, ancak merasimden sonra çikolata evde zaman içerisinde yenir ve siz hatırlanırsınız. Tepsiyi dolduracak kadar olması, görsellik açısından önemlidir.
  Nasıl bir tepsi alınmalı? Kişisel kanaatim, gümüş tepsinin zorunlu olmadığı yönünde. Nihayetinde, bu gümüş tepsi evli çiftin evinde kalacak. Bu nedenle, müstakbel eşinizin beğendiği daha şık bir tepsi (örneğin Paşabahçe kolleksiyonundan) seçmek daha anlamlı olabilir. Bu konuyu ailelerinizle değerlendirebilirsiniz.
  İlle de gümüş tepsi alacaksanız, ayarına, yapan firmanın isminin bulunmasına dikkat etmekte fayda var.
  Geldik çiçek konusuna. Çiçek, her zaman şık bir hediyedir. Bu nedenle özen göstermek çok mühim. Gül alacaksanız, (nedense) tek sayıda olması, çok olması (9,11 gibi) ve güllerin uzun saplı olması tavsiye edilir. Gül olması zorunlu değil, şık bir buket de olabilir. Kız tarafının vazonun olup olmadığı da öğrenmekte fayda var, güzelim çiçeğin sırf gösterilmek için bir sürahiye yerleştirilmiş olduğunu görmek istemezsiniz. Vazo yoksa, vazo ile birlikte de satın alabilirsiniz. Level 1, clear.
  Ortamda kimlerin olacağını öğrenirseniz, yeri geldiğinde onlara isimleri ile hitap edebilirsiniz.
  Bu seramoninin önemli bir eğlencesi, müstakbel damadın kahve içişini izleme kısmıdır. Ey damat adayları, hazırlıklı olun. Kahvenizi aldığınız anda tüm gözler üzerinizde olacak, herkes sizin kahveye vereceğiniz tepkiyi bekliyor olacaktır. Kahve tuzsuz denebilir, kimseye inanmayın ve herşeye hazırlıklı olun. Size bir tüyo: Kahveyi ağzınıza götürdüğünüzde dudağınızı değdirin, ancak yudum almayın. Böylece kahvenin tadını anlayabilir, ama yutmamış olursunuz. Olası bir tuz/biber vakasının önüne geçmiş olursunuz. Önemli olan ilk 1-2 dakikadır. Dediğim gibi, bu sürede tüm gözler üzerinizde olacak; önemli olan bu dakikaları sorunsuz aşmak.
  Bu ilk dalgayı savuşturduktan sonra kahvenizi herşeyi göze alarak yavaş yavaş içebilirsiniz. Meraklı gözler üzerinizde olmayacağından artık tuzlu da olsa isotlu da olsa rahat rahat içebilirsiniz. Kahvenizi bitirmeniz gerekir.Level 2, clear.
  Kız istendikten sonra anne babaların ve büyüklerin elleri öpülür. Üçlü, ikili, beşli, maaile kombinasyonlarında fotoğraf çektirebilirsiniz.
  Tüm bu aşamadan geçecek çiftlere önemli not: Sakin olun, tadını çıkarın. Bu süreçte herşey istediğiniz gibi olmayabilir. İstenen ve yapılanlar her zaman mantıklı gelmeyebilir. Bunlarla canınızı sıkmayın. Siz heyecanlısınız, aileleriniz de en az sizin kadar heyecanlı. Tadını çıkarın, sevdiğinizle anlaşarak, yeri geldiğinde karşılıklı tavizler vererek ilerleyin. Zaman geçip geriye doğru baktığınızda bu günlerinizi “yorucu ama eğlenceli” olarak hatırlamak üzere hareket edin

+ Yorum Gönder


kiz istemeye giderken neler götürülür,  kiz istemeye giderken ne götürülür,  söze ne götürülür,  kız istemeye giderken ne götürülür,  kiz istemeye giderken ne goturulur,  istemeye giderken götürülen