+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Uzun süreli gönül ilişkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Uzun süreli gönül ilişkileri
  Uzun süreli gönül ilişkileri

  Bunlar aldatılandan çok aldatana zarar verir. Aldatan erkekse, iki ayrı kadının duygusal beklentileri arasında bunalır. Erkek karısını sevdiği halde başka bir kadınla uzun süreli gönül ilişkisi yaşayabilir. Bir yanda karısı ve çocukları, öte yanda sevdiği başka bir kadın… Ne yapacağına karar veremez, verse kararından cayar, caymasa kararını uygulayamaz.

  Kadın başka bir erkeğe gönül verdiyse kocasıyla aynı evde bulunmak, onunla aynı tuvaleti paylaşmak, aynı sofrada yemek yemek, aynı yüzüğü takmak, aynı yatağa girmek dayanılmaz bir işkence haline gelir.

  Ne yapmalı?

  Bu tür aldatmada, ortada ciddi psikolojik yaralanmalar vardır. Aldatan eve mi dönecek, sevgilisine mi gidecek? Aldatılan boşanacak mı, her şeyi unutacak mı? Buna bir türlü karar verilemez. Bu hengâmede evlilik ilişkisi iyice bozulur. Psikiyatriste gidilirse, büyük fayda sağlanabilir. Yapılacak şey önce psikolojik yaraları sarmak, sonra kesin kararın verilmesi (tamam mı devam mı?), sonra da bu kararın uygulanmasıdır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Uzun süreli ilişkiler pek tercih edilmeyen ilişkilerdir. Bir yerden sonra insan sıkılır ve birbirlerinden ayrılırlar. Bu yüzden evlenmeleri veya nişanlanmaları daha iyi bir yöntemdir.
+ Yorum Gönder