+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda İyimserlik|Karı kocanın karşılıklı görevleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  İyimserlik|Karı kocanın karşılıklı görevleri
  İyimserlik, Ahlak toplumumuzda çok önem verilen bir konudur. Karı ve kocanın da birbirine saygılı ve sevgi ile yaklaşmaları da toplumumuzda ayrı bir yer kaplamaktadır. Bundan yola çıkarsak karı ve koca arasında ahlak anlayışı olmalıdır.

  : Tarafların birbirine güvenmesi, müşterek hayat için büyük bir sermayedir. Nitekim güvensizliğin de hayatta birçok menfi etkisi vardır. Kötümser bir kimse, negatif ve hasta bir ruha sahiptir. Onun ruh sağlığı ve dengesi bozuktur. Kötümserlik sonucu eşine güveni olmayan bir insan, aile hayatının sefa ve huzurundan mahrum kalır. Böyle bir insan, sosyal ilişkilerde de başarılı olamaz. Çünkü başkaları hakkında kötü zan besleyen biri, dostları ve arkadaşlarını kaybeder ve yalnız kalır. İmam Ali (a.s.) buyuruyor ki: "Bir insana kötümserlik galip gelirse, onunla hiçbir dostu arasında barış ve huzur kalmaz."
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Evlilik karşılıklı güven ister kişiler kendilerine güvendikten sonra eşlerine karşı iyi davranmalıdır en ufak bir olayda kötümser olunmamalıdır her zaman iyimser olunmalıdır çiftlerin birbirlerinin kalplerini kırmamaları için bu konu çok önemlidir.
+ Yorum Gönder