+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda evlilikte mutlu olmanın yolları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  evlilikte mutlu olmanın yolları nelerdir
  evlilikte mutlu olmanın yolları nelerdir

  Mutlu Evliliğin Formülü

  Erkekler için mutlu bir evliliğin sırrının, kendilerinden en az 5 yaş küçük ve akıllı bir kadınla evlenmek olduğu ortaya çıktı.
  İngiltere’de yapılan bir araştırma evliğinn sırrını gözler önüne sermiş durumda.Mutlu bir evliliğin nasıl ortaya çıktığını gözler önüne seren İngiliz bilim adamlarıbunu bir araştırma ile kanıtladı.
  Bilim Adamlarının yaptığı araştırmaya göre kadının erkekten 5 yaş küçük olduğu durumlarda mutlu bir evliliğe ulaşılabiliyor.Buna ek olarak çiftlerde hiçbir geçmişte bir boşanma yaşamamış ise daha mutlu ve uzun bir evliliğe imza atabiliyor.

  Evliliğin Sırrını Açıklayan Araştırma
  Bath Üniversitesinde görevli bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, evli olan ya da ciddi bir ilişki sürdüren 1500′den fazla çiftle görüşüldü.
  İlk görüşmeden 5 yıl sonra bu çiftlerden 1000′iyle tekrar görüşüldüğü, kadının yaşının erkekten en az 5 yaş büyük olduğu çiftlerin boşanma olasılığının, aynı yaşta olanlara göre 3 kattan fazla olduğu gözlendi.
  Araştırmada, yaş farkı tam tersine döndüğünde, yani erkek kadından yaşlı olduğunda, mutlu evlilik şansının daha yüksek olduğu görüldü. Kadının iyi eğitim görmesi de mutluluğu uzatan faktörler arasında yer aldı.
  Yine araştırma, geçmişte her ikisi de boşanmamış olan çiftlerin daha uzun bir birliktelik yaşadıklarını, biri geçmişte boşanmış olan çiftlerin ilişkilerinin, her ikisi de boşanmış olan olan çiftlere oranla daha az istikrarlı olduğunu ortaya koydu.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  mutlu evlilikler genelde birbirine sadık eş ve hoşgörüler oldumu mutluluk olur evliliğin genelde sevgi saygı olduğunda ömürlük beraberlikler olduğu bilinir bir evliğin en büyük özeliği temeli saygı sevgiden gelir
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Evlilikte mutlu olmanın yolu erkeler için kendilerinden 5 yaş küçük ve zeki eş seçiminden geçiyor.Ayrıca evlenecek kişiler şayet önceden boşanmışlarsa boşanmış biri ile evlenmeleri daha uzun bir evlilik yapmalarını sağlarken taraflardan biri bekar diğeri dul ise evliliğin çok istikrarlı gitmediğini göstermektedir.
+ Yorum Gönder


evlilikte mutlu olmanın yolları nelerdir