+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda İyi Bir Alyans Nasıl Seçilir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  İyi Bir Alyans Nasıl Seçilir?
  Alyans modelleri


  Alyans Seçmenin Püf Noktaları : Birlikteliğin yegâne simgesi alyans değerli taşlar renklendiriyor. Peki siz parmağınızda nasıl bir alyans görmek istersiniz?

  Aşk değerli taşlar ile renkli bir ışıltı katılıyor.

  Platin göz alıcı… Mücevher markaları son yıllarda seçkin tasarımları ile alyansa bambaşka görünümler vermektedir.

  Alyansınızı Seçerken:

  Düğün hazırlıklarının belki de en can alıcı noktasıdır yüzük seçimi. Zevkinize uygun bir model bulabilmek için yeterli zaman ayırmalısınız. Bu nedenle yüzüğünüzü seçmek için düğünden en az üç ya da dört ay öncesinden kuyumcu turlarına başlayın. Ne de olsa bu yüzük sarı altın hâlâ gözde. Üstelik zamanla kararmaması ve bozulmaması bakımından da kullanımı daha kolay. Ancak beyaz ve kırmızı altının değerli taşlarının rengini daha güçlü gösterdiği de reddedilemez bir gerçek.

  Özel bir tasarım yaptırmak istiyorsanız bunun için 3-6 haftalık bir süre gerekiyor. Yüzüğün ilk önce kalıbı hazırlanıyor böylece parmağınıza uyup uymadığı hakkında fikir edinebiliyorsunuz. Üstelik bu etapta modelde istediğiniz değişiklikleri de yaptırabiliyorsunuz. Yüzük parmağınıza tam olduysa bile yorgunluk ya da sıcak yüzünden parmağınızın şiş olabileceğini göz önünde bulundurun. Aksi takdirde siz farkına bile varamadan alyansınızı düşürebilirsiniz. Ölçü konusunda bir fikir edinebilmeniz için kuyumcunuza daha önce kullandığınız bir yüzüğünüzü ***ürebilirsiniz. Bir diğer konu da nikah yüzüğünüzün nişan yüzüğünüzle uyumlu olması. Farklı materyal ve biçimdeki iki yüzüğü bir arada kullanmanız elinizde hoş bir görünüm oluşturmayacaktır. Bu yüzden alyansınızı seçerken nişan yüzüğünüzü de yanınıza alın. Ayrıca diğer takılarınızı seçerken de yüzüğünüz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

  Renkli Taşların Büyüsü:

  Sarı ya da beyaz altın alyanslar son yıllarda her zamankinden daha fazla ön plânda. Canlı renkleri ile altını süslüyorlar ve de zengin tasarımlarla vitrinleri renklendiriyorlar. Bu renkli değerli taşların içinde en çok tercih edileni ise safir. Eğer özel bir tasarım yaptırıyorsanız renkli taş ile süsleterek yüzüğünüze bir yaratıcılık katabilirsiniz. Günümüzde birçok mücevher markası erkekler için de oldukça modern nikâh yüzüğü modelleri sunuyor(alıntıdır) 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Farklı Alyans Modelleri  Farklı Alyans Modelleri1.jpgFarklı Alyans Modelleri2.jpgFarklı Alyans Modelleri3.jpgFarklı Alyans Modelleri4.jpgFarklı Alyans Modelleri5.jpg
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  İyi bir alyans almak istiyorsanız çok taşlı olan alyanslardan uzak durun çok taşlı alyansların taşları dökülebileceğinden kullanışsız oluyorlar daha rahat kullanabileceğiniz alyansları tercih etmenizi mümkün olduğunca sade alyanslar almanızı öneririm yine stres yüzüğü olarak bilinen alyanslar da kilo alıp verdiğiniz takdirde daraltma açma olmadığından pek önerilmez mümkün olduğunca sade alyanslar seçmenizi eşleriniz ile uyum içinde olacak alyansları seçmenizi öneririm.
+ Yorum Gönder