+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Evlilikte hayal kırıklığına Uğramak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Evlilikte hayal kırıklığına Uğramak

  Evlilikte hayal kırıklığı hakkında bilgi


  Evlilik sorunlarıyla ilgili yapılan araştırmalar evliliklerinde sorun yaşayan bireylerin 3 aşamadan geçtiğini belirtmektedir.

  Hayal kırıklığı aşaması: eşler aradıklarını bulamadıkları için hayal kırıklığı yaşarlar ve birbirlerini olumsuz değerlendirmeye başlarlar. Ancak eşi memnun etmeye çalışma ve sorunları çözme çabası devam eder.

  Kazanç ve kayıpların değerlendirilmesi aşaması: bu dönemde eşler kalma ve gitme arasında gidip gelirler. Evliliğe ilişkin umutlar devam etmesine rağmen şüpheler başlamıştır.

  Son aşamada ise evliliğin sona erebileceği düşüncesi hakim olmakta ve sorunlardan kaçınma, eşinden fiziksel olarak uzaklaşma gibi davranışlar görülmektedir.

  EVLİLİK SORUNLARINA İLK AŞAMADA MÜDAHALE EDİLMELİDİR!

  Bu aşamada gerek duyulNa yardım şekli çatışma çözümleme teknikleri ve iletişim becerilerini öğretme gibi konuları içeren sosyal beceri eğitimidir.

  İletişim ve problem çözme tekniklerini öğretmek, eşlerin birbirlerine olumlu duygularını artırmaktadır.

  ÇOĞU EVLİLİK ETKİLİ İLETİŞİM BECERİLERİ YOKSUNLUĞUNDAN BİTMEKTEDİR. BU BECERİLERDEN YOKSUN KİŞİLER YENİ İLİŞKİLERİNDE DE AYNI SORUNLARLA KARŞILAŞIRLAR.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Evlilik için karar veren iki insanın, birbirini çok iyi tanımalı ve birbirine nasıl davranacaklarını çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Sonuçta herkesin eksik ve kusurlu bir insan olduğunu görmek canını yakıyor ve büyü bozuluyor yavaş yavaş. Bu tükenişin kökü aslında evliliğin öncesine dayanıyor.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Evlilik büyük hayaller üzerine kurulur maalesef ki çoğu evlilik hayal edildiği gibi devam etmemekte hüsranla yıkılmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için evlenecek çiftlerin birbirlerini iyi tanımaları evlenmek için acele etmemeleri gerekmektedir.
+ Yorum Gönder


rüyada hayal kirikligina ugramak