+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Mekana göre gelinlik Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mekana göre gelinlik
  Mekana göre gelinlik

  Mekana göre gelinlik nasıl olmalıdır


  Düğün hazırlıkları içerisinde gelinleri en çok ilgilendiren ve en çok zamanını alan gelinlik oluyor. Gelinlik seçiminde de zevk, beğeni ve fiyatların yanı sıra mekan da belirleyici rol oynuyor. Kır düğünleri için gelinliğin kuyruklu olmaması gerekiyor. Hafif kumaşlardan yapılmalı, belden aşağısı ağır olmamalı, rahat yürünebilmeli, belki de bilekte bitmeli. İşlemesi az, organza çiçeklerle süslü gelinlik kır düğününe çok yakışır. Mevsime göre üzerinde küçük bir bolerosu olabilir.

  Balo salonu düğünleri için eğer düğün çok kalabalıksa, gelinliğin muhakkak ağır olması gerekir. Bu her şeyden önemlisi davetlilere saygıdır. İşlemeli ve nakışlı gelinliklerle de zarif olunabilir. Büyük düğünlerde gelinlik kuyruklu olmalı. Çan açılan ve arkaya doğru uzanan gelinlik her tür bedende iyi durur. Gelini daha uzun boylu ve görkemli gösterir. 100-200 kişilik mütevazi düğünler için ise, kısa kuyruklu, az kabarık, üzeri hafif işlemeli, alta doğru sakin inen gelinlikler uygun olur. Uzun duvak şık durur. Ama kısa duvak da farklı ve iddialı bir görüntüdür. Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken diğer önemli ayrıntılar da şunlar:

  Uyumlu olsun

  Düğünden en az altı ay önce gelinliğinizin modelini seçmeye başlayın. Dergi ve internet üzerinden modelleri araştırın ve beğendiğiniz modellerden oluşan bir dosya hazırlayın. Vücut yapınıza uygun modeller üzerinde yoğunlaşın (ten rengi, boy, kilo). Düğün mekanı ve düğünün konseptine uygun gelinlik seçmeye özen gösterin. Uyumlu olmak için damadın kıyafeti ve fiziğini de göz önünde bulundurun. Model seçerken fikrine ve zevkine güvendiğiniz akraba ya da arkadaşlarınızı yanınıza alın.

  Provaya giderken iç giyiminizi ve ayakkabınızı yanınızda götürün. Ayakkabınızda veya sütyeninizde olabilecek bir değişilik gelinliğinizin uygunsuz durmasına yol açabilir. Gelinlik provalarınızda oturma, yürüme ve dans egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin. Etek boyu, aksesuarların sağlamlığı, yedek düğme, kol altı payı vb. detaylara dikkat edin.

  Gelinliğinizi diktirmeyi tercih ettiyseniz teslim tarihini en geç düğünden bir hafta öncesi olarak belirleyin ki içinizin rahat etmediği bir durum olduğunda müdahale için zaman kalsın.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Bence kır düğünü yapmak gibi bir niyetiniz varsa kişinin daha az abartılı bir gelinlik seçmesi gerekir ama bir düğün salonunda ise düğününüz bu seferde tam tersini yapabilirsiniz biraz abartılı ve gösterişli bir gelinlik kullanabilirsiniz.
+ Yorum Gönder