+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Özel gelinlik tüyoları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Özel gelinlik tüyoları
  Özel gelinlik tüyoları

  Özel gelinlik tüyoları nelerdir


  Gelinlikte seçtiğiniz modelin düğün konseptiyle ve diğer tüm detaylarla uyumlu olması gerekiyor. Bir kır düğünü yapıyorsanız ağır işlemeli süslü bir gelinlik nasıl abartılı durursa, bir balo salonunda vereceğiniz görkemli bir davette de üzeri papatyalarla süslü bir gelinlik yadırganacaktır.

  Gelinlik modelinin seçiminde en önemli unsurlardan biri de vücut yapısıdır. Kabarık mı yoksa düz bir modelin mi size yakışacağına karar vermelisiniz. Ayrıca seçeceğiniz modelin şıklığının yanı sıra tüm kutlama boyunca rahatlıkla giyebileceğiniz bir model olmasına da özen göstermelisiniz. Hazır gelinliklere bakabileceğiniz modaevlerinde beğendiğiniz modelleri deneyebilir ve size yakışan çizgiler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gelinliğinizi, tüm aksesuarlarıyla bir bütün olarak değerlendirmeyi unutmamalısınız.

  En önemli nokta: Kumaş

  Gelinliği gösteren en önemli unsur kumaşıdır. Her model için o modele uygun kumaş kullanılmalıdır. Aşırı süslemeler taşıyan bir gelinlik gelini ön plandan uzaklaştırır. Sade çizgiler taşıyan, şık bir kumaşla çalışılmış gelinlikler her zaman daha zarif görünür. Üst bedenin vücuda oturduğu, eteklerin ise kabarık çalışıldığı modellerde en çok tafta, sert saten, organze ve tül tercih ediliyor. Danteller, krepler, şifonlar, ince satenler ise romantik hatlar taşıyan düz kesimlerdeki modeller için daha uygun. Parlak satenler yerlerini artık matlara bırakıyor.

  Alıştığımız bembeyaz gelinlikler yerlerini kırık beyaz, kemik, uçuk pembe gibi pastel tonlara bırakabiliyor. Elişi küçük motifler ve zarif işlemeler düz kumaşlarla hazırlanan gelinliklere zarif bir şıklık kazandırırken, kendinden desenli kumaşlar da sade çizgilerdeki modellerde tercih ediliyor. Gelinliklerin vazgeçilmezi duvaklar da günümüzde yerlerini taç, çiçek ya da benzeri aksesuarlara bırakabiliyor. Duvakların boyu ve modeli ise hem gelinliğe hem de ne kadar süreyle kullanılacaklarına bağlı olarak kararlaştırılmalı. Küçük, nostaljik bir duvağın kullanımı çok daha kolay olabilir.

  Ayakkabıların rahatlığı da şıklıkları ve gelinliğe uyumları kadar önemli bir diğer konu. Gelinliğinizi ve aksesuarlarını seçerken sizi doğru yönlendirecek bir moda tasarımcısına danışmanızda büyük fayda var.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Eğer özel gelinlik yaptırmak isterseniz öncelikle size akışan kumaşı veya gelinlikte kullanmak istediğiniz taşları ya da modelleri önceden belirlemeniz gerekir.
+ Yorum Gönder