+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Damadın da çeyizi olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Damadın da çeyizi olur
  Damadın da çeyizi olur

  Evlenirken sadece gelinlerin çeyizi olmaz; damatlara da kız tarafının alması gereken eşyalar vardır.

  Müstakbel eşiniz için alışverişe çıkacaksanız, ona almanız gerekenlerin tam olarak neler olması gerektiğini bilmelisiniz. Bu hediyeleri götürürken adetlere uygun olarak bir bohçaya koyabilir ya da şimdilerde moda olan süslü sepetlerden alabilirsiniz.

  Gömlek

  Damat çeyizinde olması gerekenlerden biri de her zaman giyebileceği bir gömlektir. Genelde gömlek seçiminde beyaz ya da açık renkler tercih edilir. Çünkü açık renklerdeki gömlekler daha kullanışlıdır ve isterse spor isterse şık görünebilir.

  Kravat

  Aldığınız gömleğe uygun bir kravat almalısınız. Böylece şık bir yere gideceği zaman gömleğiyle birlikte kravatını da takabilir. Renk seçimi önemli değildir, gömleğe uygun olması yeterlidir.

  Pijama takımı

  Damadın çeyiz bohçasına pijama takımı mutlaka konur. Genelde klasik modeller alınsa da daha kullanışlı olması için eşofman takımı da almayı tercih edebilirsiniz. Böylece sadece evin içinde değil hafta sonu gezmelerinde de bu takımı rahatlıkla kullanabilir.

  İç çamaşırı

  Müstakbel eşinize alacağınız hediyeler arasında mutlaka bir takım iç çamaşırı bulunmalıdır. Çeyizde genelde beyaz renk tercih edilir. İç çamaşırı takımına bir çift de çorap eklemeniz gerekir.

  Bornoz

  Gelin çeyizinde olan bornoz erkeğe götürülen çeyiz hediyesinde de olmalıdır. Kendinize aldığınız bornozdan bir de eşiniz için alabilirsiniz. Böylece o da banyodan çıktığında rahat edebilir.

  Ekstra hediyeler

  Eğer müstakbel damat adayına alacaklarınızın farklı olmasını istiyorsanız şunları da bohçaya koyabilirsiniz…

  Kol düğmeleri: Damat adayı her zaman şık giyinmeyi seviyorsa kol düğmeleri onun için kullanışlı bir hediye olacaktır.

  Traş makinesi: Eğer traş olurken makine kullanıyorsa bu hediye onun için oldukça değerli olacaktır. Böylece traşla çok fazla zaman kaybetmez.

  Parfüm: Erkek çeyizinde parfüm de önemlidir. Bu nedenle traş sonrası losyonuyla birlikte bir parfüm de almalısınız.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Bir gelenek haline gelen çeyiz sadece bayanlara özgüydü ama bazı toplumlarda çeyiz için bayanın ailesinin damada da bir çeyiz hazırlaması gerekiyor aslında bu çok hoş bir durum.
+ Yorum Gönder