+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Bütün gözler üstünüzde olsun Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bütün gözler üstünüzde olsun
  Bütün gözler üstünüzde olsun

  En yakın arkadaşınız evleniyor, mezuniyet töreninde farklı ve en çekici olmak istiyorsunuz ya da nişan kıyafetinize bir türlü karar veremiyorsunuz o zaman bu satırları dikkatle okuyun ve doğru kıyafeti doğru zamanda giyerek hem en şık siz olun hem de bütün gözler üstünüzde olsun.

  Bu sene sarı ve yeşil gözde renkler olurken mor renge sık rastlamak da mümkün. Kumaşlarda ise bakır, bronz ve altın renklerin kullanımı ve bu renklerle desenler ön planda. Yaz düğünlerinde genelde açık hava tercih edildiği için canlı renkler daha çok kullanılıyor. Kış düğünlerinde ise daha koyu renkler seçilirken modellerde daha ağır ve ciddi bir hava söz konusu.

  Abiye seçerken..
  Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kıyafeti giyeceğiniz mekân diğeri ise vücut ölçülerinize uygun model ve renk seçimidir.


  Eğer açık hava da bir davete katılacaksanız mutlaka kıyafetinizi şalı olan modeller arasından seçin ya da kıyafete uygun renklerde ve şık bir şal ile kıyafetinizi destekleyin. Açık hava davetleri için elbisenizi seçerken altına giyeceğiniz ayakkabıyı da mutlaka hesaba katmalısınız. Sivri topuklu bir ayakkabı ile çim ya da yumuşak zeminli bir mekânda düzenlenen bir davete katılmanız hem sizin yürüyüş ve hareketinizi kısıtlayacak hem de kıyafetin kendini göstermesini engelleyecektir.

  Vücut yapınıza, boyunuza ve ölçülerinize uygun kıyafeti bulduğunuz anda yolun büyük bir kısmını kat etmişsiniz demektir. Kataloglardan ya da dergilerden model seçerken hepimiz aslında kendi vücut ölçülerimize değil kıyafetleri sergileyen mankenlerin ölçülerine göre yaparız seçimlerimizi çünkü o kıyafet güzel görünüyorsa bunda etkisi olan sadece elbisenin kendisi değil aynı zamanda onu taşıyandır. Ama moralimiz bozulmasın eğer siz de vücut ölçülerinize uygun doğru kıyafeti seçebilirseniz en az mankenler kadar göz alıcı olabilirsiniz.

  Vücut ölçülerinizin yanı sıra ten renginizde kıyafetinizin modelini ve rengini belirlemede size yardımcı olacaktır. Koyu tenliyseniz ve yaz düğününe katılacaksanız tercihinizi mutlaka canlı ve cıvıl cıvıl renklerden yana kullanın zira yazın bronzlaşan teninizde bu kıyafetler size ayrı bir hava katacaktır.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Bütün gözlerin üzerinizde olması için bayanların arkadaşlarının veya bir akrabasının düğününe gittiğinde gözlerin üzerinde olmasını istemişlerdir bundan dolayı kadınların sırt dekolteli elbiseler giymesi gözleri üzerine çekmesine yardımcı olabilir.
+ Yorum Gönder