+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Film Tanıtımları Forumunda Anneler Günü Zeynep Değirmencioğlu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Anneler Günü Zeynep Değirmencioğlu
  Anneler Günü Zeynep Değirmencioğlu


  ANNELER GÜNÜ (1973)

  Yönetmen:Aram Gülyüz
  Senaryo:Hamdi Değirmencioğlu
  Görüntü Yönetmeni:Hüseyin Özşahin
  Oyuncular:Zeynep Değirmencioğlu,Ayten Gökçer,Aytaç Arman,Önder Somer,Ömercik,Beyza Başar,Belkıs Dilligil,Kayhan Yıldızoğlu
  Yapımcı:Berker İnanoğlu

  Konu:Nevin, yıllardır ayrı olduğu kızını göreceği için çok heyecanlıdır.On yıl önce kocasından ayrılırken kendisine oynanan oyun yüzünden kızından ayrılmak zorunda kalmıştır. Nevin yılların hasretini bir ay boyunca doyasıya çıkarmayı hayal etmektedir.Kızını bağrına basmaya hazırlanırken onun soğuk ve mesafeli tavırları karşısında çaresiz kalır. Ayşe babasının bir kadınla evlenmek için onu uzaklaştırdığından habersizdir. Genç kız sevgi ve şefkatten yoksun geçen yıllarının acısıyla annesine adeta kin kusmaktadır. Onun katı görünüşünün ardındaki şefkate muhtaç ruhunu gören Nevin kızının yüreğine ulaşmaya karar verir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Anneler günü yeşil çamın unutulmaz filmlerindendir. Filde zeynep değirmenci oğlu küçük bir kız çocuğu ilken anne ve babası ayrılmış babası ise ayşeyi zorla annesinden almıştır. anne ise ağvaya gidip yeniden evlenmiş bir erkek çocuğuna sahip olmuştur. Daha sonra annesinin yanına gelen zeynep değirmenci oğlu annesinin onu bırakıp gitmesini affedememiş herkese çok soğuk davranışlar göstermiş filmin sonuna doğru annesine yaptığı haksızlığı fark etmiş ve pişman olmuş annesini affetmiştir.
+ Yorum Gönder