+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Film Tanıtımları Forumunda En İyi Savaş Filmleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  En İyi Savaş Filmleri
  En İyi Savaş Filmleri hakkında bilgi

  TORA! TORA! TORA! (1970) -Hücum! Hücum! Hücum! Yönetmenler Richard Fleischer ve Kinji Fukasaku, Pearl Harbor baskınını her iki tarafın gözünden aktarıyor. Film, Oscar kazandı.

  APOCALYPSE NOW- Kıyamet (1979) - JosephConrad'ın "Karanlığın Yüreği" adlı romanından Francis Ford Cappola tarafından sinemaya uyarlanan film zamanında çok büyük yankı uyandırmıştı. Konu yine Vietnam'da geçiyor. Oyuncular ve müzik harikaydı. Martin Sheen, Marlon Brando, Robert Duvall ve Dennis Hopper. Film 2 Oscar kazandı.

  FULL METAL JACKET (1987) - Stanley Kubrick'in Vietnam Savaşına eleştiri oklarını gönderdiği filmde bir grup Amerikalı denizcinin aralarında yaşadıklarını anlatır. Oscar'a aday gösterildi.

  THE DEER HUNTER - Avcı (1978) - Başrollerinde Robert De Niro, Christopher Walken ve Meryl Streep'in olduğu film, Vietnam savaşına giden bir grup arkadaşın trajedisini anlatır. "Rus Ruleti" sahnesi unutulmazdır. Yönetmenliğini Michael Cimino'nun yaptığı film 5 Oscar kazandı.

  PLATOON- Müfreze (1986) Oliver Stone'un yine olaylar yaratan filmi 4 Oscar sahibi oldu. 60'larda koleji bitirir bitirmez orduya yazılan bir gencin savaşta başına gelenler oldukça gerçekçi bir biçimde sinemaya aktarılmıştı.


  SAVING PRIVATE RYAN- Er Ryan'ı Kurtarmak (1998) - Başlangıçtaki 24 dakikalık çıkartma çatışması ile hafızalara kazınan filmi Steven Spielberg yönetti. Tom Hanks başroldeydi. Film 5 Oscar kazandı.


  BLACK HAWK DOWN - Kara Şahin Düştü (2001) - Yönetmen Ridley Scott, 90'larda büyük karışıklık yaşayan Somali'deki çatışmaları konu edinmişti. 2 Oscar kazanan filmde Josh Hartnett, Ewan Mc Gregor, Tom Sizemor, Sam Shepard gibi isimler var.

  SCHINDLER'S LIST - Schindler'in Listesi (1993) - Yaşanmış bir öyküyü Steven Spielberg perdeye aktarır da ödül almaz mı hiç? 7 Oscar alan film, Oskar Schindler adlı Alman sanayicinin II. Dünya Savaşı'nda bin kadar Yahudiyi ölümden kurtarma hikayesini anlatıyor. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  ülkemiz de daha doğru düzgün bir savaş filmi çekilmemiştir ama ilgimi biraz çeken bir savaş filmine örnek verecek olursak Fetih 1453 İstanbul un fethini anlatmakta olan bu film gerçekten rekor kırmaya yaklaşmıştır.
+ Yorum Gönder


savaş filmleri,  savaş film,  savaş filmi,  amerikan savaş filmleri,  en iyi savaş filmleri,  vietnam savaşı filmleri