+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Fizik tedavinin ciddi yan etkileri var mı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Fizik tedavinin ciddi yan etkileri var mı?
  Fizik tedavinin ciddi yan etkileri olur mu

  Lütfen arkadaşlar bana fizik tedavinin ciddi yan etkileri olur mu kısaca açıklar mısınız?

  Bize gelen soruya bu cevabu bulabildik

  Fizik tedavi temel olarak yüzeyel ve derin ısı çeşitleri, milivoltlarla ölçülen düşük voltajlı ve vücuda zarar vermeyen elektrik akımları, masaj, egzersiz gibi uygulamalar olduğundan yan etkiden ziyade dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Örneğin kalp pili olan hastalara elektrik akımlarının uygulanmaması veya doktor kontrolünde uygulanması, duyu kaybı olan hastalara sıcak uygulamalarının ve elektrik akımlarının dikkatli yapılması, kemik erimesi ve tedavi bölgesinde metal protezi olan hastalarda ultrason uygulamalarının yapılmaması gibi.
 2. Mine
  Devamlı Üye

  Isı, ışık, su, elektrik akımı, mekanik uyarımlar, egzersizler gibi fiziksel yöntemlerle yapılan tedavilere fizik tedavi denir. Vücudun iç kısmına etki edebilecek cihazlar yardımıyla hastalık tedavi edilir. Tedavide doğal maddeler kullanıldığı için, bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde, yan etkisi, vücuda zarar verme riski çok azdır.
  Fizik Tedavi ile İyileştirilen Hastalıklar
 3. Ziyaretçi
  tedavi eeeeder dıdyorsunuz ama ben bır yarar goremedım ve ıyıce her yerım agrımaya basladı 11 gun oldu gıdıyorum anklozan spondılıt rahatsızlıgım var yanı ramatızmal ama boynumda bırsey yoktu belım agrıyor du sımdı her yerım emsey hastanesınde pendıkte tedavı alıyorum ama fayda gormedım daha kotu oldum
 4. Ziyaretçi
  fizik tedavi gören hastalarda iştahsızlık olurmu

 5. Harbi @ kız
  Bayan Üye
  Fizik tedavi konularında iştahsızlıkla alakalı bilgi bulamadım ama iştahsızlık nedenleriyle ilgili bir konu var Birçok nedeni bulunan iştahsızlığın psikolojik nedenleri aşırı stres, yaşanılan büyük acılar, depresyonlar olabilmektedir. Fiziksel nedenlerinde beyin tümörleri, kanser içerikli hücreler, aneroksiya hastalığı, iştah kapatıcı ilaçlar ve besinler, bağırsak iltihapları, bağırsak hastalıkları, mide hastalıkları, ülser, mide ekşimesi, çinko eksikliği, demir eksikliği, mide ekşimesi, mide yaraları, aşırı kilo kaybı ve bazı sebeplerdir. Yetişkinler kadar çocuklar da çokça görülen iştahsızlık mide ve bağırsak kurtlarından, anemilerden, boğaz enfeksiyonlardan, idrar yolu üşütmelerinden, kulak, burun sorunlarından, hormanal bozukluklardan kaynaklanmakta ve ailelerde huzursuzluk ve kaygıya sebep olmaktadır. Çocuklarda çoğu nedeninin psikolojik olduğu bilinen iştahsızlık probleminin tedavi yöntemleri ve reçeteleri bulunmakta, bu sorunu çeken çocuk ve yetişkinlerin kaderi yemek yememek olmamaktadır.

 6. Ziyaretçi
  Bel fıtığı tanısıyla ısı dalga ve elektrik tedavisi alıyorum. Malesef ki sertleşme sorunu yaşamaya başladı. Bunun tedaviyle alakası olabilir mi. Tedavi bitince düzelir mi???

 7. Fatma
  Administrator
  Bel fıtığı tanısıyla ısı dalga ve elektrik tedavisi alıyorum. Malesef ki sertleşme sorunu yaşamaya başladı. Bunun tedaviyle alakası olabilir mi. Tedavi bitince düzelir mi???

  Fizik tedavi, yan etkileri yok denecek kadar az, sertleşme sorunu ile ilgili doktorunuza danışın.

 8. Ziyaretçi
  Ben dört gündür fizik tedavi görüyorum ve dün sırtım da cok acı var dokuna mı yorum ağrı larim dahada kuvvetli Fizikte elektrik te veriliyor bunun bir etkisi ola bilir mi

 9. Ziyaretçi
  Ben iltihaplı omurga romatizması hastasıyım fizik tedavi görüyorum.Sakıncası var mı?

 10. Fatma
  Administrator
  Ben iltihaplı omurga romatizması hastasıyım fizik tedavi görüyorum.Sakıncası var mı?
  Sakıncası olacağını sanmıyorum. Zaten doktorunuz uyarırdı sizi herhangi bir sıkıntı olsaydı.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


fizik tedavinin yan etkileri,  fizik tedavinin zararları,  fizik tedavi yan etkileri,  fizik tedavinin faydaları,  fizik tedavisinin yan etkileri,  fizik tedavi zararları nelerdir