+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Baş boyun kanseri Belirtileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Baş boyun kanseri Belirtileri
  Baş boyun kanseri hakkında bilgi

  Lütfen arkadaşlar hemen bana baş boyun kanseri ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Bir yılda 55000 Amerikalıda baş ve boyun bölgesinde kanser tesbit edildiğini, bunların 13000’ünün öldüğünü ve yine bunların önlenebileceğini biliyor muydunuz?

  Tütün bu ölümlerin en çok önlenebilir nedenidir. Her yıl ABD’de 200.000’den fazla insan sigara ile ilişkili hastalıklardan ölmektedir. İyi haber bu sayının sigarayı bırakan Amerikalı sayısındaki artışla beraber düşmesidir. Kötü haberse bazı sigara içicilerinin dumansız tütün, çiğnenebilir tütün kullanımına yönelmesidir ki bunun güvenli bir alternatif olabileceği düşünülse de bu doğru değildir. Bu yalnızca kişideki kanser riskini akciğerlerden dudağa taşır. Akciğer kanseri görülme sıklığı azalırken baş boyun kanseri sayısında artış görülmektedir.

  Baş boyun kanserleri erken yakalanırsa tedavi edilebilirler. Baş boyun kanseri erken belirti vermesi özelliği erken tanı konulabilmesini sağlar. Muhtemel uyarıcı işaretleri bilmeli ve doktorunuzu mümkün olan en kısa zamanda uyarmalısınız.

  Baş boyun kanserlerinin başarılı tedavisinin erken teşhise bağlı olduğunu unutmayın. Uyarıcı bir takım belirtilerin bilinmesi baş boyun kanserinde yaşamınızı kurtarır.

  Erken tespit edilmeli ve tedavi edilmeli!
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Baş boyun kanserleri erken teşhis edildiği halde tedavi edilebilen bir hastalıktır.Bu kanserler ne kadar erken fark edilirse yada tedavi edilirse o kadar o hasta için iyidir yani hayatınızı da kurtarmış olabilirsiniz.
+ Yorum Gönder