+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Diz sorunlarının tedavisinde hedef Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Diz sorunlarının tedavisinde hedef
  Diz Sorunları Hakkında Bilgi

  Arkadaşlar benim diz sorunlarım var lütfen bana syardımcı olur musunuz?

  Diz sorunlarının tedavisinde hedef fleksiyon deformitesinin önlenmesidir. Tedavide yumuşak doku gevşetmeleri ve osteotomiler uygulanır. Pes valgus veya torsiyonel deformitelerde sekonder genu valgum da gelişebilir.
  – Ayak sorunlarının tedavisinde hedef flask, ayakkabıya girebilen, yarasız bir ayak elde edilmesidir. Spina bifidalı olgularının % 75 inde rastlanan ayak deformiteleri hastanın mobilizasyon kapasitesini kısıtlar ve duyu kaybı olan ayak cildinde aşırı basınca maruz kalan bölgelerde yaralar açılmasına neden olur. Erişkin dönemde vücud ağırlığının artması sonrasında daha da yüksek basınçlar altında kalacak olan ayak cildini korumak için küçük yaştan itibaren ortezler ve gereken olgularda tenotomilerle mobil ve deformitesiz bir ayak kazanılmalı ve korunmalıdır. Diğer nöromüsküler hastalıklarda büyük kazanımlar sağlayan tendon transferleri spina bifida olgularının ayak, diz ve kalçalarında da yıllarca denenmiş ancak olguların çoğunda başarısızlıkla karşılaşılmıştır.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Diz vücuttaki en karmaşık ve en büyük eklemlerden biridir. Dizde en sık rastlanan şikayetlerin başlıcası menisküsler ile ilgili problemlerdir. Gelişen teknoloji ve biyolojik mühendislik, diz eklem kıkırdağı hasarlı insanlar için umut kaynağı olmuştur.
+ Yorum Gönder