+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Fizik çalışmak için gerekenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Fizik çalışmak için gerekenler
  Fizik çalışmak için gerekenler kısaca

  Arkadaşlar bana hemen fizik çalışmam için gereken şeyler nelerdir açıklar mısınız?

  İlk olarak yapılması gereken iş, fiziğe karşı olan ön yargıdan kurtulmak olmalıdır. Fizik konularına cesaretle
  yaklaşmalı, bu dersi başarabileceğimize inanmalıyız. Unutulmamalı ki Einstein, İbn-i Hacer, Çiçero gibi insanlar önceleri kabiliyetsiz, düşünme özürlü zannedilirken sonraları inançları, kendilerine güvenleri ve azimleri sayesinde dünya çapında büyük düşünür ve bilim adamı haline gelmişlerdir.

  Fizik çalışmak için gerekenler.jpg
  Özellikle son yıllarda Liselere Giriş Sınavlarında ve ÖSS de bilgiye dayanan yorum sorularının ağırlıklı olarak geldiğini görmekteyiz. Bundan dolayı, sadece konulardaki vurguları ve formülleri ezberlemektense, konunun amacı ve mantığı anlaşılmaya çalışılmalıdır. Böylece aynı konu içinde sorulabilecek çok farklı tipteki yorum soruları çözülebilir.


  Fizik dersinin birçok dersten farklı yanı günlük hayatta kullanılan veya gerçekleşen şeylerin bu dersle ilgisi olmasıdır. Bu nedenle öğrendiklerinizin günlük hayatla bağlantısını kurmanız öğrenmenin verimini artıracaktır.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  fizik dersi bir sayısal ders olup gereğinden kolay bir derstir sadece size lazım olacak olan şeyler fizik hakkında ön yargıda konuşmamak ve gerçekten yapacağınıza inanmanız size yeterli olacaktır bunları yaptıktan sonra emin olun gerisi çorap söküğü gibi gelecek.
+ Yorum Gönder