+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Çay Romatizma Riskini Arttırır Mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çay Romatizma Riskini Arttırır Mı
  Çay romatizma riskini arttırır mı kısaca

  Arkadaşlar sizce çay romatizma riskini arttırabilir mi kısaca açıklar mısınız? 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Çayın romatizmaya etkisi

  Araştırma kahve ve çay tüketiminin romatizma üzerindeki etkisine bakarken ortaya sadece çayın romatizma riskini arttırdığı çıkmış. Uzmanlar da bu duruma bir hayli şaşırmış tabi. Kahve ve çay tiryakileri arasında bu kadar fark olacağı kimsenin aklına gelmezdi. Böylece çayın içinde ne olduğunu merak edilmeye başlanmış. Ya da çayı hazırlama şeklinin romatizma üzerindeki etkisine odaklanılmış.
  Araştırma sonuçları Roma’da yıllık Avrupa Romatizma Karşıtları kongresinde duyuruldu. Araştırmanın başındaki profesörler konu hakkında kesin bilgiye ulaşılması için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu belirtti. Profesör Emery çay tiryakilerinin müdavimleri oldukları çaydan vaz geçmeleri için henüz kesin bir neden olmadığını belirtti. Ancak zaten romatizmanız varsa beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız en ufak bir değişimi ya da kafein alımını doktorunuza danışmalısınız. Profesörün üstüne basa basa söylediği de buydu.
  Çayın romatizma yapması garip bir durum. Ancak unutmayın aralarındaki ilişki neden sonuç ilişkisi kadar yalın bir ilişki değil.
  Araştırmanın sonuçlarını değerlendirirken bu araştırmanın Amerika’da yapılmış bir araştırma olduğunu unutmayın. Yani çay ve romatizma riski arasındaki ilişki buralarda daha farklı olabilir. Örneğin İngilizler de bizim gibi çaya pek düşkünler ancak henüz romatizmayla bir bağlantısını bulmuş değiller. Gelecekte çay ve romatizma arasındaki ilişkiyi araştıran çalışmaların yapılmasını beklemekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Çünkü ancak o zaman kesin sonuçlara ulaşabiliriz. Sonuçlar dünya geneline yayılana ve kesin sonuçlar elde edilene kadar gönül rahatlığıyla çayınızı yudumlamaya devam edebilirsiniz.

  Alıntı.

+ Yorum Gönder