+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda mustafa kemalle ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  mustafa kemalle ilgili kompozisyon
  ya lütfen çok güzel olsun ve etkileyici olsun 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Atatürk bugüne kadar birçok savaşa katılmış. Bu savaşlarda düşmanla kahramanca çarpışıp yurdumuzu düşmanlardan kurtarmıştır.
  Atatürk birçok savaşa katılmıştır. Fakat hiçbir zaman savaştan, savaşmaktan zevk almamıştır. O her zaman barış yanlısı olmuştur. Bunu Atatürk’ün yurtta sulh cihanda sulh sözünden anlaya biliriz. O bu sözüyle savaşın gereksiz olduğunu. barış olması gerektiğini ve bu barışın tüm dünyada hep beraber yaşanılmasını istemiştir. atatürkün bu sözüne ve anlatmak istediklerine bizde elbette katılıyoruz. Fakat bu fikre bizim gibi katılanlar çok az. Hepimiz görüyoruz ki dünya da savaşlar var. malesef bu savaşlar hız kesmeden her gün daha da artıyor. Yeni çıkan teknolojik silahlar, atom bombaları vb. bu savaşları tetikleyen unsurlardır. Ülkeler güçlü olma yolunda savaşırlarken dünyamızın gün ve gün eriyip bittiği kimsenin umurunda değil. Oysaki bizim yapmamız gereken çok bir şey yok. Çok bir şey olmamasına rağmen önlem alıp savaşa hayır diyemiyoruz. Bizler teknolojiye karşı değiliz. Fakat bu dünyada bizim gibi çocuklar olduğunu da unutmamak lazım. Bizler de bir bireyiz bizde geleceğimizin temiz olmasını isteriz. Meslek sahibi olmak için okuyoruz. Bir gün savaşlardan dolayı okulumuzun yıkılmasını istemeyiz. Büyüklerimizin bizleri düşünmesi gerekir. Onların da bizim halimizi düşünmeleri gerekir. Şimdi eskisi gibi değil. Simdi insanlar ülke zenginliği için masum çocukları gözlerini kırpmadan öldürüyorlar. Bu da yetişkinlerden çok çocuklara ve onların geleceğine zarar veriyor. Dünya bu şekilde devam ettiği için marsta hayat arıyor. Bu savaşlar durursa Atatürk’ün istediği barış ortaya çıkacak.
  O bizim için yıllarca çalıştı. Ölümü göze aldı. Sebebi barıştı. Bizde biraz gayret edelim dünyaya karşı savaşalım. Bu sayede Atatürk’ün sözünü gerçekleştiririz. Atatürk ün “yurtta sulh cihanda sulh” sözü yerini tutar. Atatürk mezarında rahat yatar. Bizde geleceğimizi kurtarırız.
  alıntıdır
 3. Ziyaretçi
  ben MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE ÇOK teşekkür ederim huzur içinde yat paşammmmmmmm!!!!!!!
 4. Ziyaretçi
  yanniiiii
  atmmız bizi düşmnlardn kurtrd

 5. Ziyaretçi
  deliller kısa ve öz kompozisyonolsun

 6. Mineli
  Devamlı Üye
  Bağımsız bir Türkiye için,etrafındaki her zorluğa karşı ondan sonra gelecek Türk nesilleri hür ve refah içerisinde yaşayabilsin diye canını ortaya koymuştur.O ya “Kahraman” olacaktı ya da “Vatan haini”.. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bir kurtuluş destanının en büyük kahramanı olarak sadece tarih sayfalarının derinliklerine değil yüce Türk milletinin kalbinin tam ortasına sıkı bir sevgiyle bağlanmıştır.ATATÜRK bir sözünde şöyle demiş ; “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir.Benim fikirlerimi,benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” Kısaca: Mustafa Kemal,bir ülkü,bir düşünce sistemi,her alanda kurtuluşun,uygarca yaşamanın,adam olmanın,yücelmenin hızı,gücü ve kaynağıdır!
  1938 yılından beri her 10 Kasım, Ata’mızı kaybetmenin verdiği büyük hüznün yanında,onu daha iyi anlamanın gereğinin ortaya konulması gereken bir gün olarakta benimsenmelidir.Bu kutlu kişiliğe elbette “İnsan üstü bir varlık!” dersek bunun yanlış olacağı düşüncesindeyim.İnsan üstü değildi ATATÜRK,tam insandı! Ülkemizin zorlu günlerinde yeni bir kahraman arayışına girmek yerine ATATÜRK’ü feyz almamızın en doğru olacağını düşünüyorum.

 7. Ziyaretçi
  allah razı olsun teşekkurlerrr

 8. Ziyaretçi
  bişey söyleyeyim bizim sahin BEY pasa dan kuwetli idi 79 fransızı antep in dışına tek itti

 9. Ziyaretçi
  o öyle değil ATATÜK BAŞTA gitti ölüme koştular sana bişey söyleyeyim aslında ÇANAKKALE SAVAŞINDA yenildik ölülerimi asker sanım kaçtılar


  teşekkürler

 10. Ziyaretçi
  çok iyi allah razııııııııı olsun laaayyyyyyyyvjh neyse layyyyyyy

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu