+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda buğdayın son 4 yılda üretim miktarı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  buğdayın son 4 yılda üretim miktarı hakkında bilgi
  konu hakkında bilgi verebılcek olan ?= 2. Mine
  Devamlı Üye

  buğdayın son 4 yılda üretim miktarı hakkında bilgi

  buğdayla ilgili bunları buldum işine yarar mı

  ERZURUM'DA BUĞDAY, KARS'TA ARPA
  Erzurum'da bu yıl en fazla buğday üretimi gerçekleşti. Bu yıl Erzurum'da 202,2 bin ton ürün elde edildi. Kars'ta ise en fazla üretilen ürünün 96 bin tonla arpa olduğu belirtildi. Ardahan da en fazla üretimi yapılan tarım ürünü bu yıl yaklaşık 62 bin tonluk üretim yapılan arpa oldu. Tunceli'de ise en fazla ekilen tarım ürünü arpa ve buğday oldu.


  SİNOP VE AMASYA'DA BUĞDAY
  Sinop Tarım Müdürlüğü verilerine göre, Sinop'ta üretilen tarım ürünlerinde başında buğday geliyor. Geçen yıl Sinop'ta 71,4 bin ton buğday üretildiğini belirten yetkililer, bu yıl üretimin 66,7 bin ton olduğunu, gelecek yıl için de 70,2 bin ton buğday üretimi yapılmasının hedeflendiğini bildirdiler. İklim şartlarının önümüzdeki yıl normal seyretmesi halinde Amasya'da ortalama olarak 550-600 bin ton civarında buğday rekoltesi bekleniyor. Rekoltenin beklenen düzeyde gerçekleşmesi halinde, buğday üretiminden hedeflenen gelir ise 250 milyon YTL civarında olacak.
+ Yorum Gönder


tahılların son beş yıldaki üretimi