+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda fiziğin teknolojideki uygulamaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  fiziğin teknolojideki uygulamaları
  aradığını bulmayan herkese kolay gelsin. inş. bulursunuzz .. 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  fiziğin diğer teknolojik ve pratik katkıları

  – İletişim sistemleri; optik iletişim Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi uydu iletişimi. Bu sistemlerde kullanılacak opto elektronik aygıtların araştırılması Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi tasarımı ve geliştirilmesi.

  – Enerji üretimi; nükleer enerji Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi güneş enerjisi Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi rüzgar enerjisi ve halen kullanılmakta olan enerji üretme yöntemlerinin etkinliğinin artırılması.

  – Evrenin doğuşu ve gelişiminin anlaşılması; Büyük Patlama ( Big Bang ) Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi kara delikler Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi nötron yıldızları Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi galaksiler Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi kozmoloji Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi astronomi Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi uzay fiziği gibi dallar.

  – Maddenin yapısını anlama yoluyla yeni çok küçük ve çok hızlı elektronik aygıtların keşfedilmesi ve bu aygıtların kullanılmasıyla küçük ve çok hızlı bilgisayarların yapılması.

  -Özellikle havacılık ve uzay sanayinde Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi x ışınları Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi sesötesi gibi yöntemler kullanarak maddeye zarar vermeden Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi maddenin içinde bulunabilecek çatlak Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi kırık ve yabancı maddelerin belirlenmesi.

  – Elektronik Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi optik Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi tıp Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi inşaat Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi havacılık gibi çok geniş alanlarda kullanılan dayanıklı Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi güvenilir Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi uzun ömürlü Fiziğin Günlük Yaşamdaki Ve Teknolojideki Yeri Ve Önemi ucuz ve hafif malzemelerin araştırılması ve geliştirilmesi.
+ Yorum Gönder


fiziğin teknolojideki yeri,  fiziğin teknolojideki uygulamaları,  fizigin teknolojideki uygulamaları