+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda ahmet mithat efendinin henüz 17 yaşında romanının özeti bulmak istıyorum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  ahmet mithat efendinin henüz 17 yaşında romanının özeti bulmak istıyorum
  romanların özetini bulamıyorum ahnet mithat efendinin henüz 17 yaşında romanı özeti 2. Mine
  Devamlı Üye

  ahmet mithat efendinin henüz 17 yaşında romanının özeti bulmak istıyorum

  Ahmet Mithat Efendi Henüz On Yedi Yaşında Özeti

  ESERİN ÖZETİ
  Şubat sonralarında bir gece Beyoğlu’nun orta hâlli bir lokantasında yemek yemiş, içki içmiş, biri otuzunda (Hulusi Efendi, varlıklı bir adam), öteki kırkına (Ahmet Efendi, avukat ve simsar) yakın iki arkadaş, tiyatroya da gittikten sonra, bastıran şiddetli yağmurda karşıya, İstanbul’a geçemeyeceklerini anlamışlardır; pis otellere gitmektense, geceyi temizce bir genelevde geçirmeye karar verirler. Gittikleri evde Ahmet Efendi, Kalyopi adında, henüz on yedi yaşında bir kızı rastlar. Birkaç kez daha gider o eve ve Kalyopi’yi konuşturdukça onun bu hayata, yoksul ailesini yaşatabilmek için düştüğünü öğrenir ve Hulusi’nin yardımıyla kızı genelevden kurtarır. Kurtuluşun sekizinci ayında da ona bir koca bulur. Kalyopi’yi ahbaplarından birinin yanında uşak olarak çalışan bir Rum delikanlısıyla evlendirir.
+ Yorum Gönder


ahmet mithat efendi henüz 17 yaşında kitap özeti,  henüz 17 yaşında kitap özeti,  henüz on yedi yaşında roman özeti,  henüz 17 yaşında özeti,  ahmet mithat efendi henüz 17 yaşında,  Ahmet Mithat Efendi