+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Küçük balik hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Küçük balik hikayesi
  Kısaca Küçük balik hikayesi

  Küçük balık yiyecek bir şey sanıp hızla atıldı çapariye. Önce müthiş bir acı duydu dudağında. Gümbür gümbür oldu yüreği, sonra hızla çekildi yukarıya. Aslında hep merak etmişti, denizlerin üstünü. Neye benzerdi acep gökyüzü. Bir yanda büyük bir merak, bir yanda ölüm korkusu.

  “Dudağı yanıklar” denir, şanslıdır onlar. Hani görüp de gökyüzünü, insanı, oltadan son anda kurtulanlar.

  Ne çare balıkçının parmakları hoyratça kavradı onu. Küçük balık anladı yolun sonunun geldiğini. Koca denizlere sığmazdı yüreği, oysa şimdi yüzerken küçücük yeşil leğende cansız uzanıvermiş dostlarına değiyordu minik yüreği. İnsanlar gelip geçtiler önünden. Bir kedi yalanarak baktı gözünün içine.

  Yavaşça karardı dünya, başı da dönüyordu. Son bir kez düşündü derin maviyi, beyaz mercanı, bir de yeşil yosunu.

  İşte tam o sırada eğilip aldım onu, yürüdüm deniz kenarına. Bir öpücük kondurdum başına. İki damla gözyaşından ibaret, sade bir törenle saldım denizin sularına. Bir an öylece bakakaldı, sonra sevinçle dibe daldı gitti, tüm kederimi söküp atarak. Teşekkürü de ihmal etmemişti, birkaç değerli pulunu elime avuçlarıma bırakarak.

  Balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme. Sorar gibiydiler, neden yaptın bunu diye..

  “Bir gün ” dedim, “bulursam kendimi yeşil leğendeki küçük balık kadar çaresiz, son ana kadar hep bir umudum olsun diye . . .” 2. Mine
  Devamlı Üye

  Balığı kovadan almış “Umudum tükenirken son anda beni ufak da olsa sevindirdiğin için sana teşekkür ederim minik balık” ve suya salmış küçük balığı Eşyalarını toplamış bizim yoksul adam Dereye arkasına dönmüş O sırada gözünden bir damla yaş düşmüş , minik yavrularına küçük bir balık bile götürememe üzüntüsüyle, Tam bu sırada balık ona seslenmiş:
+ Yorum Gönder


küçük balık hikayesi,  küçük balığın hikayesi,  küçük balık masalı,  küçük balıkçı hikayesi,  küçük balık hikayeleri,  küçük balik HİKAYESİNİ